Jak bezpiecznie wrócić z imprezy?

Rozrywka    
ocena

Po imprezowe powroty do domu bywają kłopotliwe. Droga nagle robi się zbyt kręta, schody zbyt strome. Przy okazji możesz natknąć się na tych, którzy wykorzystają Twoją niedyspozycję do niecnych celów. Ogranicz swoje ryzyko do minimum.

Jak bezpiecznie wrócić z imprezy?

sxc.hu

O bezpieczeństwie Twojego powrotu z klubu w dużej mierze decyduje godzina, w której go opuszczasz. Teoretycznie najbezpieczniej jest nad ranem, kiedy robi się już jasno, a na ulicach pojawia się coraz więcej ludzi. Najmniej odpowiednia pora na nocne powroty oscyluje między 2 a 3 w nocy. Wyludnione ulice świecą wtedy pustkami. Gdzieniegdzie przechadzają się imprezowicze, jeżeli są bardzo pijani, to pół biedy, gorzej jeśli alkohol wyostrzy ich zmysły, pobudzi albo aktywizuje w nich agresję.

Absolutnie dziewczyny nie powinny wracać z imprezy same, szczególnie kiedy w drodze do domu muszą mijać ciemne, nieprzyjemne, zarośnięte miejsca. Powinien im towarzyszyć jakiś gentelman albo powinny wracać większą ekipą.

Kiedy czujesz, że jesteś strasznie pijany, nie wypuszczaj się samopas w drogę powrotną. Jesteś wtedy łakomym kąskiem dla złodziei. W najlepszym wypadku możesz zostać pozbawiony podczas błogiego snu na przystanku lub na ławce w parku portfela czy komórki. W najgorszym - oprócz kradzieży możesz wrócić z obitą twarzą albo odnieźć jeszcze poważniejsze obrażenia.

Swoim zachowaniem nie prowokuj grupek, które słyną z agresywnych zachowań. Nie odpowiadaj na zaczepki i sam nie zaczepiaj. Kiedy zauważysz podejrzanie wyglądająca ekipę, najrozsądniejszym rozwiązaniem będzie ominięcie jej szerokim łukiem.

Korzystaj z MPK i innych środków transportu. Przed wyjściem na imprezę, sprawdź sobie rozkład tramwajów i nocnych autobusów. Jeśli z powodu tłumu nie zmieścisz się do autobusu, nie wpadaj na genialny pomysł samodzielnego powrotu piechotą. Zamów taksówkę. Jeśli Cię na nią nie stać, zapytaj innych czekających na przystanku, w którą stronę jadą i czy nie zrzucą się z tobą na transport.

Nie bądźmy też troskliwymi kolegami z przeświadczeniem: „Wepchnę pijanego do tramwaju, jakoś zajedzie”. Najprawdopodobniej nasz kolega zaśnie w tramwaju i zostanie obudzony w tramwajowej zajezdni przez tramwajarza. Jeśli naprawdę martwimy się o bezpieczny powrót naszego kompana, wróćmy razem z nim lub zamówmy mu taksówkę z dostawą pod dom.

Najbezpieczniejszy z możliwych, a jednocześnie przyzwoity jak na studencką kieszeń, jest powrót taksówką razem ze znajomymi.

Czy macie inne sposoby na bezpieczny powrót z imprezy? Podajcie nam je w komentarzu.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 3 =

Polecamy

Jak wygrać w warcaby?

Jak wygrać w warcaby?

Norbert Banasiak

Jak grać w Durnia? Zasady

Jak grać w Durnia? Zasady

Norbert Banasiak

Gra w Osła - zasady

Gra w Osła - zasady

Norbert Banasiak

Gra w życie - zasady

Gra w życie - zasady

Norbert Banasiak