Jak tańczyć na imprezie?

Rozrywka    
ocena

Imprezy taneczne stanowią wyzwanie, szczególnie dla tych, którym rytm przysparza wiele trudności. Z drugiej strony, stanowią okazję do zabłyśnięcia dla tych, którym muzyka gra w duszy.

Jak tańczyć na imprezie?

photoxpress.com

Istnieją dwie podstawowe strategie tańczenia na imprezie. Jedna zaleca wkomponowanie się w z góry narzucony przez imprezę klimat i muzyczny styl. To metoda przeznaczona dla elastycznych i giętkich, stosowana w myśl zasady „kiedy wejdziesz między wrony, musisz krakać tak jak one”. Druga to - alternatywny, odmienny od pozostałych, taniec. Dzięki temu zostaniesz imprezową gwiazdą parkietu. Uważaj tylko, żeby nie zyskać tym samym złej sławy, słowem – nie ośmiesz się.

Są imprezy, które nie wymagają kontaktu partnerem. W tańcu skupiasz się wyłącznie na sobie, a Twoim celem jest uwolnienie skumulowanej wewnątrz energii. Ten typ tańca przyświeca głównie podczas techno party. Całe ciało wbijasz w rytm, wystukiwany obcasami butów, do tego dołączasz transowe ruchy głową oraz ruchy rąk w stylu odbijania piłki do kosza.

Kolejnym tańcom indywidualnym sprzyjają latynoskie przeboje. W tej muzyce (szczególnie panie) mogą eksponować swoje cielesne atuty. Oczy każdego mężczyzny skupią się bowiem na tancerce zmysłowo kręcącej biodrami.

Najprostszy indywidualny taniec towarzyszy wszelakim koncertom. Wyznacznikiem dobrej zabawy jest wtedy spontaniczne podskakiwanie. Dla mniej spontanicznych koncerty dopuszczają formę regularnego szurania podeszwą po podłodze. Taki taneczny look wspomaga ręka trzymana w kieszeni, a druga - zaopatrzona w papierosa lub kufel z piwem.

Odrębną kategorią jest taniec w parach. Jest formą powszechnie obowiązującą nie tylko na weselach, ale także na imprezach w stylu lat 80. czy 90. Tutaj można pozwolić sobie na wygibasy, szaleńcze podskoki, unoszenia, próby rock and rolla. W uskutecznianiu tanecznych kroków pomoże z pewnością podglądanie, tańczących co niedzielę w telewizji, celebrytów. Zagrożeniem może stać się wzorowanie się na wujku Ziutku z wesela, który bardziej niż taniec uprawia szarpaninę.

Elementem niezwykle wabiącym i zachęcającym potencjalnego partnera do tańca są kocie ruchy, delikatne ocieranie wspomagane głębokim spojrzeniem w oczy. Pozwoli ono magicznie przepłynąć przez parkiet, a nawet zaprowadzi nieco dalej…

Tak, taniec może być skuteczną bajerą. Najpierw jednak upewnij się, czy dziewczyna aby na pewno jest sama. Jeśli tak nie jest, nie chojrakuj i niezauważenie zejdź na dalszy plan. Jeśli droga wolna, to tanecznym krokiem podejdź do niej. Nie rób jednak podchodów od tyłu. Dziewczyna nie odbierze tego dobrze, a Ty możesz się rozczarować, kiedy się odwróci. Kiedy już tańczycie, subtelnie pozwalaj jej i sobie na zbliżenie. Obmacywanie bioder po kilku dźwiękach nie jest dobrym pomysłem. Nie narzucaj się ani na początku, ani wtedy, kiedy dziewczyna wyraźnie da ci do zrozumienia, że na taniec z tobą nie ma najmniejszej ochoty.

W przypadku imprez tematycznych, podczas których muzyka dopełnia klimat zabawy, możesz pooglądać na You Tube techniki tańca brzucha (impreza w stylu Bollywood) czy oddać się błogiemu tanecznemu transowi (rasta party).

A jak Wy najczęściej tańczycie na imprezach? Dajcie znać w komentarzu jakie są Wasze ulubione kroki!

OCENA
1.33
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 1 =

Polecamy

Jak wygrać w warcaby?

Jak wygrać w warcaby?

Norbert Banasiak

Jak grać w Durnia? Zasady

Jak grać w Durnia? Zasady

Norbert Banasiak

Gra w Osła - zasady

Gra w Osła - zasady

Norbert Banasiak

Gra w życie - zasady

Gra w życie - zasady

Norbert Banasiak