Jakie są najlepsze gry rodzinne?

Rozrywka    
ocena

Trafnym pomysłem na zabawę dla całej rodziny jest jedna z najbardziej znanych gier opartych na zgadywaniu - Trivial Pursuit. Do tej gry wykorzystuje się zestaw czterystu kart z pytaniami i odpowiedziami. Łącznie jest to dwa tysiące czterysta pytań. Zakres poruszanych dziedzin jest szeroki – m.in.: nauka, natura, historia, geografia, sztuka, sport.

Jakie są najlepsze gry rodzinne?

http://pixabay.com

Doskonałą rozgrywką dla wszystkich domowników mogą również być gry muzyczne. Wśród najpopularniejszych gier tego typu znajduje się Guitar Hero. Jest to stymulator gry na gitarze (gra na konsolę), w której gracz wciela się w rolę wirtuoza tego instrumentu. Przyciskając odpowiednie przyciski w odpowiednim czasie na kontrolerze w kształcie gitary „gra” jeden z wielu utworów do wyboru. W Guitar Hero można grać w kilka osób.

Gra ruchowa Twister to kolejna pewna propozycja dla całej rodziny, która świetnie integruje wszystkich uczestników tej zabawy. Rozgrywka odbywa się na specjalnej macie zaopatrzonej w cztery rzędu kolorowych kół. Gracze ustawiają ręce lub nogi na tychże kołach w zależności od wyniku losowania. Można grać w drużynach, a kolejne ruchu należy wykonywać bez zastanawiania. Przegrywa ten, kto się przewróci. Dużo zabawy, dużo śmiechu, zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych! 

Kolejna propozycja to Tabu – gra drużynowa doskonale angażująca w przebieg rozgrywki całą rodzinę. Gracz ma za zadanie naprowadzić zawodników ze swojej drużyny na zadane hasło. Nie może jednak wypowiadać określonych słów. Jest to właśnie tytułowe tabu. Wyśmienita zabawa zmuszająca uczestników gry do główkowania. Wymaga spryty, wyobraźni, umiejętności kojarzenia i wiedzy. Za każde hasło przyznaje się jeden punkt. Gdy jednak padnie słowo, którego nie można wypowiedzieć, drużyna traci szansę na punkt. Trzeba więc bardzo uważać, co się mówi!

Intelektualną rozrywkę dla wszystkich oferuje też gra Osadnicy, która przenosi jej uczestników na dopiero co odkrytą wyspę Catan, gdzie należy rozbudować założoną kolonię, zakładać miasta, budować drogi. W tej grze należy się wykazać umiejętnością planowania i dobrą strategią. Trzeba ułożyć dobry plan na zapewnienie dostatecznych dochodów, szukać dóbr naturalnych, handlować z innymi uczestnikami gry dostępnymi artykułami (drewno, cegło, żelazo, zboże, owce).

Sprawdzonym punktem na liście gier dla całej będzie również Monopol. Umożliwia graczom przeistoczenie się w biznesmenów pełną gębą, kupujących nieruchomości, przemieszczających się po różnych miastach i inwestujących swoje pieniądze. Zaletą tej sprawdzonej gry, oprócz zapewnienia dobrej zabawy, jest rozwijanie takich umiejętności jak przedsiębiorczość, przewidywanie, kalkulacja.

A w co Wy najchętniej i najczęściej gracie z całą rodziną? Podzielcie się swoimi pomysłami!

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 1 =

Polecamy

Jak wygrać w warcaby?

Jak wygrać w warcaby?

Norbert Banasiak

Jak grać w Durnia? Zasady

Jak grać w Durnia? Zasady

Norbert Banasiak

Gra w Osła - zasady

Gra w Osła - zasady

Norbert Banasiak

Gra w życie - zasady

Gra w życie - zasady

Norbert Banasiak