Rozrywka Pomysły na zabawy taneczne dla dzieci

Pomysły na zabawy taneczne dla dzieci

-

Taniec z balonikiem

Dzieci grupujemy w pary. Puszczamy muzykę, a w pobliżu każdej pary rzucamy w górę balonik. Zadaniem pary jest jego rytmiczne podrzucanie w tańcu, tak aby nie spadł na ziemię. Konkurencję wygrywa para, która utrzyma balonik w powietrzu.

Taniec na gazecie

Kilka par otrzymuje gazetę, która wyznacza im nieprzekraczalną przestrzeń do tańca. Uczestnicy tańczą, w chwili zatrzymania muzyki schodzą z gazety i składają ją na pół. Czynność tę powtarzają do czasu, kiedy złożona gazeta przyjmie najmniejszą możliwą formę. Z gry odpada para, która tańcząc, przekroczy wyznaczony przez gazetę obszar.

Taniec z kartonikami

Parkiet zapełnia się kolorowymi, okrągłymi kartonikami, a następnie zaprasza się kilka par do tanecznej zabawy. Liczba kartoników musi być o jeden mniejsza od liczby par. Dzieci w rytm muzyki tańczą dookoła kartoników. Kiedy milknie muzyka, para musi w jak najkrótszym czasie zająć jeden z kartoników. Drużyna, która będzie najwolniejsza i nie stanie na kartonie, odpada z gry.

Taniec z numerkami

Dzieci dzieli się na dwie grupy. Jedną stanowią dziewczynki, drugą chłopcy. Przed każdą grupą ustawia się koszyk z ponumerowanymi karteczkami. Dzieciaki losują numerki. Dziewczynka z numerkiem 1 tańczy z chłopcem, który wylosował taką sama cyfrę. Zabawę można powtarzać kilkakrotnie.

Tunel

Dzieci ustawiają się w pary kolejno, jedna za drugą. Trzymają się za lekko uniesione do góry ręce. Pomiędzy nimi tworzy się tunel. Jedna z osób nie ma pary. Zaczyna bieg z tyłu tunelu, a w pewnej chwili „porywa” jedną połówkę pary, biegnąc z nią na początek tunelu. Osoba pozbawiona pary wędruje na koniec tunelu i znowu zaczyna bieg w rytm muzyki. Czynność się powtarza.

Taniec belgijski

Taneczną zabawę musi poprzedzić szybki kurs tańca. Dzieciaki łączą się w pary i tworzą okrąg. Ważne jest, żeby chłopcy stali na zewnątrz okręgu, dziewczynki od środka. Taniec rozpoczynają cztery skoczne kroki do przodu, następnie tancerze odwracają się o 180 stopni i wykonują cztery kroki do tyłu. Partnerzy przyskakują do siebie i od siebie. Tancerka przechodzi przed partnerem (następuje zmiana miejsc) i ponownie doskakują w swoją i przeciwną stronę. Dziewczynki wracają na swoją stronę, ale zmieniają partnera, przesuwając się o jedną parę do przodu. Najpopularniejszą piosenką do tańca belgijskiego jest Lais – ‘t Smidje.

Czy znacie inne zabawy taneczne dla dzieci? Opiszcie je w komentarzu.

Joanna Nieć

Joanna Nieć – kulturoznawca i menager kultury. Dziennikarskie kroki stawiała w kilku redakcjach. Zaczynała w miesięczniku studenckim, potem weszła z piórem do krakowskiej prasy. Współpracowała także z lokalną telewizją internetową. Opisywała, relacjonowała, komentowała. Zawsze stawia na rzetelność komunikatu i jednoczesne przekazanie go z polotem. Laszka sądecka od kilku lat związana z Krakowem.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Dotychczasowa edukacyjna i zawodowa ścieżka pokazała mi, że pisanie sprawia mi największą frajdę. Pisałam o krakowskich wydarzeniach codziennych, mam na swoim koncie kilka felietonów i wywiadów. Najbardziej cieszyło mnie pisanie o kulturalnych imprezach w Krakowie.

Podpatrywanie studenckiego życia i uczestniczenie w nim pozwoliło mi wychwycić kilka smaczków z imprezowego życia studenta. Każdą obserwację pointowałam w głowie odpowiednimi wnioskami i rozwiązaniami, czego wyrazem są moje porady na Spec.pl. Okazało się, że imprezowanie ma swoje zagwozdki, na które trzeba znaleźć patent.

W swoich poradach staram się podpowiedzieć, jak w danej sytuacji należy się zachować – żeby zabłysnąć, lub się nie zachowywać – żeby nie zbłaźnić się. Podaję na tacy propozycje imprezowego menu oraz sposoby zorganizowania domówki czy parapetówki. Sprawy z pozoru proste. Z pozoru, bo zazwyczaj okazuje się, że rzeczy proste są najbardziej skomplikowane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Problemy z oddychaniem, brak tchu, duszności – przyczyny

Wydawać by się mogło, że problemy z oddychaniem związane są tylko i wyłącznie z chorobami dotyczącymi układu oddechowego. Otóż nic bardziej mylnego. Pacjenci wielokrotnie zgłaszają się do lekarza, bo ciężko im się oddycha. Po zabraniu wywiadu okazuje się, że mają oni poczucie braku powietrza, które nazywa się dusznością.

Nauka języka angielskiego metodą Total immersion

Metoda Total Immersion (Całkowite zanurzenie) to zajęcia konwersacyjne charakteryzujące się dużą intensywnością. Uczęszczając na kurs prowadzony metodą Total Immersion, uczeń uczestniczy w 12 lekcjach języka angielskiego dziennie prowadzonych wyłączenie w tym języku.

Zobacz też

O czym nie pisać w CV?

Niektóre osoby poszukujące pracy tak bardzo chcą wyróżnić się spośród innych kandydatów, że przygotowując CV zdarza im się „przedobrzyć” i osiągnąć efekt odwrotny do zamierzonego. Warto zastanowić się, jakich błędów unikać pisząc CV i o jakich faktach pracodawca na pewno nie musi wiedzieć.

Paczki do Anglii – tania wysyłka kurierem

Anglia jest popularnym kierunkiem wysyłek paczek zagranicznych. Warto dowiedzieć się na ten temat nieco więcej oraz zapoznać się ze...

Jaka karma dla psiego alergika?

Mały alergik w domu to wyzwanie. Należy zadbać o odpowiednie jedzenie dopasowane do potrzeb, dobrać kosmetyki do pielęgnacji, a...

Może Cię zainteresuje: