Biżuteria męska - jak nosić?

Savoir-vivre    
ocena

Jak wygląda elegancko ubrany mężczyzna? Czy może pozwolić sobie na biżuterię, a jeśli tak to na jaką? Czy może w ogóle nie powinien ozdabiać się?

Biżuteria męska - jak nosić?

photoxpress.com

Przede wszystkim mężczyzna może pozwolić sobie na noszenie biżuterii, ale pod warunkiem, że z dużym umiarem. Na pewno powinien założyć obrączkę, jeśli jest żonaty. Jej brak mógłby wyglądać jak próba ukrycia stanu cywilnego, co jest według norm savoir-vivre’ u w bardzo złym tonie. Odstępstwem od reguły może być tylko praca, w której zahaczenie palcem ozdobionym obrączką mogłoby być niebezpieczne.

W dawnych czasach panowie nosili na palcach również sygnety, np. z rodowym herbem. W obecnych jest to nadal dopuszczane, ale coraz rzadsze. Wygląda nawet niemodnie i staroświecko, nawet jeśli dla właściciela ma znaczenie rodzinne lub emocjonalne.

Modne jest natomiast noszenie spinek do mankietów lub krawatów. Nie powinny być jednak zbyt duże lub za bardzo ozdobione. Bardziej skomplikowana może wydawać się sytuacja z zegarkiem. Jeśli będzie elegancki, ale bez świecidełek i innych dodatków, powinien pasować do reszty stroju. Nie należy go jednak eksponować. Ma być tylko dodatkiem, a nie główną częścią garderoby. Czy ważne jest logo na zegarku? Teoretycznie tak, lecz najlepiej wygląda elegancki zegarek bez ozdób, nawet jeżeli nie wykona go wiodąca firma. Dobrze pamiętać, że eksponowanie logo lub chwalenie się nazwą producenta nie jest w dobrym tonie.

Nie stanowi problemu noszenie łańcuszka, jeśli ma znaczenie religijne lub emocjonalne. Chodzi tu o skromną ozdobę, ukrytą pod koszulą. Savoir-vivre nie zaleca noszenia tej biżuterii na wierzchu garderoby.

męska biżuteria noszeniephotoxpress.com

Tyle ozdób wystarczy mężczyźnie. Kolczyki, bransolety, palce ozdobione kilkoma obrączkami nie wyglądają elegancko. Stanowczo odradza się biżuterię na nosie, brzuchu i pozostałych częściach ciała.

Luźny, sportowy strój także nie powinien błyszczeć ozdobami. Nie znajdziemy spinek do krawatów i mankietów na sportowej garderobie, ale pozostałe reguły nie zmieniają się. Najlepiej, gdy luźno ubrany mężczyzna nosi tylko obrączkę lub w ogóle nie posiada biżuterii jeżeli jest kawalerem. Czy wdowcy lub rozwiedzeni noszą obrączkę? Tak, mogą wciąż ją mieć. Zgodnie z polskim zwyczajem powinni przełożyć na lewą rękę, choć oczywiście nie jest to obowiązek. Niektórzy noszą na łańcuszku pod bluzą lub koszulą. Obrączka jest biżuterią, ale ma też znaczenie emocjonalne.

Czy nosicie biżuterię? Co wkładacie najczęściej?

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 2 =