Czy wypada palić na przyjęciu?

Savoir-vivre    
ocena

Palenie papierosów w towarzystwie jest kwestią sporną. Podstawową zasada każdego palacza jest upewnienie się, czy w danym miejscu palenie jest dozwolone. Jak należy się wtedy zachować? Czy można palić w towarzystwie i na przyjęciu? Czy zawsze trzeba wychodzić na zewnątrz? Co zrobić, aby nie popełnić towarzyskiej gafy podpalając papierosa?

Czy wypada palić na przyjęciu?

morguefile.com

Przede wszystkim przed zapaleniem papierosa należy spytać gospodarza, czy możemy zapalić. Jeśli nie ma ku temu żadnych obiekcji, poprośmy o wskazanie miejsca oraz o popielniczkę. Miło jest, gdy po wypaleniu papierosa przewietrzymy całe pomieszczenie

Na oficjalnych przyjęciach i bankietach pali się zazwyczaj na zewnątrz lub w miejscach do tego przeznaczonych. Na imprezach domowych, a także mniej formalnych uroczystościach dozwolonym jest zapalenie w towarzystwie, jeśli nie stroni ono od dymu. W żadnym wypadku nie pali się w towarzystwie dzieci i kobiet w ciąży.

Będąc na przyjęciu, nawet wśród samych palaczy nie wyciągamy papierosów podczas spożywania posiłku. Palimy po odejściu od stołu.

palenie papierosówmorguefile.com

Jeśli któryś z gości na przyjęciu zwróci nam uwagę, natychmiastowo należy zgasić papierosa, a także przeprosić za zapach dymu. Nie każdy lubi zapach spalonego tytoniu, a u niektórych ludzi wywołuje on alergię. Dlatego powinno się uszanować drugą osobą i wbrew jej woli nie palić przy niej.

Z kolei jeśli chodzi o przyjęcie w lokalu, zgodnie z ustawą z dnia 15 listopada 2010 roku - w lokalach gastronomicznych obowiązuje całkowity zakaz palenia papierosów. Wyjątkami są tylko miejsca do tego wyznaczone. Można również wyjść z papierosem na zewnątrz, gdzie powinna znajdować się popielniczka, a także inne udogodnienia dla palaczy.

Jak reagujcie na palaczy podczas spotkań towarzyskich? A może sami palicie? Jak zachowujecie się w takich sytuacjach? Dajcie znać!

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 3 =