Jak nosić zegarek męski?

Savoir-vivre    
ocena

Zegarki świadczą nie tylko o statusie materialnym swojego właściciela, jego guście, ale również o zainteresowaniach osoby, która go nosi. Na przestrzeni wieków zegarek stał się jednym z najważniejszych dodatków do ubioru. Jego podstawowa funkcja ustąpiła miejsce wymaganiom konsumenta, który za pomocą odpowiedniego modelu czasomierza może podkreślić swoją osobowość lub kreatywność.

Jak nosić zegarek męski?

Wyróżniamy kilka rodzajów zegarków:

Zegarek klasyczny, pasujący zarówno do stroju wieczorowego, jak i do codziennego. Pasek takiego czasomierza wykonany jest z eleganckiej skóry.
Zegarek sportowy - wyróżniający się masywną budową i jaskrawymi kolorami. Jego sportowy charakter podkreślają również dodatkowe funkcje (tachometr, monitor pracy serca...). Wykonany jest najczęściej z kauczuku lub tworzywa sztucznego, odpornego na zużycie. Model ten pasuje zarówno do sportowego stylu, jak i do eleganckiego, w celu przełamania konwencji.
Zegarek biżuteryjny - wykonany ze złota lub srebra, swoim wyglądem przypomina biżuterię. Nadaje się na specjalne okazje.

Jak nosić zegarek z paskiem?

Mężczyźni tradycyjnie noszą zegarek na nadgarstku lewej ręki. Pasek nie powinien być zapięty za ciasno, ponieważ może blokować krążenie krwi. Natomiast zbyt luźne zapięcie zegarka nie tylko wygląda nieestetycznie i jest niewygodne, ale również może przyczynić się do zepsucia czasomierza.

Jak nosić zegarek kieszonkowy?

Zegarek kieszonkowyŹródło: photoxpress.com

Zegarki kieszonkowe niegdyś były oznaką stylu i bogactwa, jednakże wraz z pojawieniem się z zegarków na rękę moda na nie stopniowo zaczęła zanikać. W XIX wieku zegarki te przeżywały prawdziwy szczyt swojej popularności. Powstały wtedy zegarki LeCoultre & Cie, Ulysse Nardin, Minerva, Heuer, IWC. Od kilku sezonów model zegarka kieszonkowego przeżywa prawdziwy renesans w modzie.

Dewizka, czyli srebrny lub złoty łańcuszek, do którego przyczepiony jest zegarek kieszonkowy. Odgrywa szalenie ważną rolę we właściwym noszeniu zegarka.
W przypadku garnituru z kamizelką ,zegarek umieszczamy w kieszonce kamizelki. Dewizka musi zwisać zaczepiona o drugi od góry guzik w kamizelce. Jeśli chodzi o strój codzienny – zegarek znajduje się w podwójnej kieszeni spodni, dewizka jest przyczepiona do paska do spodni, jak najbliżej paska.

Będzie potrzebne:

Każdy model zegarka powinien być utrzymywany w czystości. Zabrudzona tarcza zegarka sprawia, że dłoń jego właściciela wygląda niechlujnie i nieestetycznie.

Jakie zegarki nosicie? Czym kierujecie się przy wyborze zegarka?

OCENA
5.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 3 =