Jak powinny wyglądać oficjalne zaręczyny?

Savoir-vivre    
ocena

Jeszcze do niedawna oświadczenie się pannie wymagało zgody jej rodziców. Obecnie oficjalne zaręczyny nie są obowiązkiem, ale narzeczeni chcą zachować ten zwyczaj. Niektórzy w ten sposób okazują rodzinie zainteresowanie jej opinią na temat ślubu. Dla innych jest to okazja, aby przyszli teściowie poznali się.

Jak powinny wyglądać oficjalne zaręczyny?

photoxpress.com

Zgodnie z tradycją oficjalne oświadczyny odbywają się w domu narzeczonej. Zwykle jest to uroczysty obiad, podczas którego mężczyzna pyta rodziców ukochanej, czy zgodzą się na ich wspólne, dalsze życie. Oczywiście, odpowiedź powinna być twierdząca. Wyrażenie niechęci nie zobowiązuje już młodych do zmiany planów. Teraz raczej jest początkiem przyszłych negatywnych relacji pomiędzy małżonkami i teściami.

Po otrzymaniu zgody rodziców mężczyzna powinien uklęknąć przed swoją ukochaną i poprosić ją o rękę. Kobieta zgadza się i następnie narzeczony zakłada jej zaręczynowy pierścionek na palec prawej ręki. Na którym palcu powinien się znaleźć? Niektóre panie noszą ten symbol na serdecznym palcu, czyli na tym samym, na którym będą nosić obrączkę. Inne wolą palec środkowy, to znaczy pierścionek obok obrączki. Ważne, że kolor pierścionka powinien być taki sam jak kolor przyszłych obrączek. Brylant na pierścionku w dzisiejszych czasach nie jest konieczny. Data ślubu może być ustalona wspólnie z rodzicami, ale narzeczeni mogą też poinformować kiedy w przybliżeniu miałaby odbyć się uroczystość. Potem następuje dalsza, już mniej oficjalna część obiadu.

Mężczyzna zazwyczaj oświadcza się pannie w jej domu, dlatego powinien przygotować się do wizyty. Strój musi być elegancki, ponieważ w ten sposób przyszły narzeczony okazuje szacunek ukochanej, rodzinie dziewczyny i własnym rodzicom. Gospodarze i ich córka także powinni być odświętnie ubrani. Narzeczony nie musi przychodzić z mamą i ojcem, zazwyczaj przyszli teściowie pojawiają się przed synem. Grzecznie byłoby przynieść kwiaty dla ukochanej i jej matki. Starsza pani dostaje duży bukiet, młodsza zostaje obdarowana mniejszym. Dla teścia zwykle przynosi się alkohol (oczywiście z wyższej półki).

UWAGA!

Co ważne, jeśli rodzice panny i rodzina kawalera nie przypadli sobie do gustu, nie powinni zapominać o dobrym wychowaniu. Zaręczyny są świętem nie tylko ich, ale też narzeczonych. Wzajemne uprzedzenia lepiej omawiać po uroczystości, ale bez obecności osób trzecich, czyli znajomych, sąsiadów, dalszych krewnych.

Jakie gafy można popełnić, oficjalnych zaręczyn? Jakich zachowań unikać podczas takiego wydarzenia?

OCENA
5.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 4 =