Jak wykończyć próg balkonowy?

Savoir-vivre    
ocena

Obecnie istnieją nowe technologie drzwi balkonowych, które pozwalają uniknąć kłopotów związanych z niewygodnym przechodzeniem przez próg. Co jednak, jeśli próg balkonowy znajduję się w naszym domu. Jak go wykończyć?

Możemy go po prostu pomalować farbą w kolorze ścian – jest to jeden z pomysłów, trzeba wtedy uważać, aby przechodząc przez taki malowany próg nie zrobić śladów, plam  itd.

Kolejnym pomysłem jest położenie płytek takich, jakie mamy na balkonie, co jednak może kłócić się z podłogą wewnątrz mieszkania.

Najlepiej jest zatem użyć materiału takiego, jaki mamy na podłodze – np. drewna, odpowiednio zabezpieczonego i listew wykończeniowych.

Jeśli natomiast balkon mamy w sypialni, gdzie na podłodze jest wykładzina dywanowa, to w takim przypadku na próg balkonowy kładziemy albo płytki np. drewnopodobne, albo drewno – dopasujemy się w ten sposób do podłogi w reszcie mieszkania. Jeśli jednak nadal uważamy, że płytki i wykładzina „gryzą się” wizualnie, możemy użyć drewna w kolorze listew przypodłogowych, co moim zdaniem w tym przypadku będzie wyglądać najlepiej. Kolorem drewna można również nawiązać do koloru mebli.

Innym pomysłem jest jeszcze użycie materiału, z jakiego mamy wykonane parapety w mieszkaniu (zazwyczaj kamienne).

Możemy również użyć gotowych progów balkonowych – można je kupić w sklepie lub ewentualnie zamówić u stolarza.

Po zewnętrznej stronie balkonu, jeśli mamy taki próg, możemy go wykończyć płytkami – w ten sposób powstanie mało widoczny stopień.

W jakim stylu chcecie zaaranżować balkon? Skąd taki pomysł na aranżację?

OCENA
5.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 4 =