Jak zachować się na wyścigach konnych?

Savoir-vivre    
ocena

Pierwsze wyścigi konne organizowane były już przez Starożytnych Rzymian. Wyścigi konne to zawody, które odbywają się na torach, zwanych hipodromami. Dzielą się na te z przeszkodami i płaskie (bez przeszkód). Konie, biorące udział w wyścigu są dosiadane przez jeźdźców.

Jak zachować się na wyścigach konnych?

photoxpress.com

Sezon - w zależności od warunków pogodowych rozpoczyna się w kwietniu i trwa aż do listopada. Obecni na wyścigach mogą obstawiać gonitwy, zawierając zakłady w kasie. Zakład polega na wytypowaniu kolejności koni na mecie (celowniku). Istnieją różne typy zakładów. W niektórych można wytypować tylko zwycięzcę , w innych zaś typuje się cztery pierwsze konie. Wytypowanie zwycięzcy podnosi emocje tego sportowego wydarzenia. Pieniężną wygraną odbiera się po zakończeniu gonitwy.

Gdy konie zostaną już przydzielone- jeźdźcy podążają do boksów, aby się nimi zająć. Później ma miejsce trening oraz gonitwa.

Wyścigi konne są nie tylko wspaniałym wydarzeniem sportowym, ale również okazją do spotkań towarzyskich i biznesowych. Wiele takich spotkań odbywa się w wynajętych lożach, gdzie podczas wspólnego przeżywania sportowych emocji, omawia się ważne kwestie.

Na wyścigi konne obowiązuje stosowny strój, charakteryzujący się dyskretną elegancją.

Przebywając na torze wyścigowym obowiązuje nas regulamin, panujący w tym miejscu.

Byliście kiedyś na wyścigach konnych? Gdzie? Jak wrażenia? Dajcie znać.

OCENA
1.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 3 =