Jaki strój do gry w golfa?

Savoir-vivre    
ocena
Golf był niegdyś sportem uprawianym tylko przez wyższe sfery. Dziś stał się bardzo popularną i powszechną formą spędzania wolnego czasu. W golfie równie wielką wagę, jak do zasad gry- przywiązuje się do stroju jego graczy. Stroje zawodników tylko w niewielkim stopniu ulegały trendom mody.

Jaki strój do gry w golfa?

sxc.hu

Jak w każdej dyscyplinie sportowej zaleca się, aby wybierać wygodną i specjalnie dostosowaną odzież i obuwie. W przeszłości wiele pól golfowych miało swoje własne regulaminy traktujące o wymaganiach stroju golfisty. Inne były również obowiązujące kanony w modzie, które zmieniały się wraz ze sprzętem sportowym. Porównując z minionymi epokami, dziś obowiązuje luźniejszy styl, szczególnie dla początkujących graczy. Aczkolwiek, istnieją pewne zasady ubiorowe, które każdy golfista powinien znać i przestrzegać.

Jak zatem dobrać odpowiedni strój?
OBUWIE Przede wszystkim muszą być wygodne. Gra w golfa wymaga nie tylko długiego stania, ale również chodzenia po różnym ukształtowaniu terenu. Odpowiednie obuwie do gry to eleganckie półbuty. Aby nie ślizgać się po trawie, specjalne buty dla golfistów mają kolce.
ODZIEŻ Charakterystyczne dla ubioru golfisty są koszulki polo (z kołnierzykiem) oraz długie spodnie. W zależności od temperatury dołączamy do zestawu krótkie spodenki i czapeczkę, a w przypadku chłodnej pory roku - sweter lub kurtkę.  Zapaleni gracze uważają, że żadna pogoda nie jest zła na golfa. Dlatego też warto mieć ze sobą kurtkę przeciwdeszczową oraz wodoodporne obuwie.
Nakrycie głowy jest idealnym dopełnieniem stroju. W zimie zatrzymuje ciepło, latem chroni przed promieniami słonecznymi, a przede wszystkim dodaje graczowi wyrafinowania i elegancji.

Rękawiczka - stanowi obowiązkowy element ubioru gracza. Kupując ją najlepiej wybrać rozmiar mniejszą, ponieważ dobrze jest, gdy rękawiczka jest odrobinę ciasna. Istnieją rękawiczki wykonane ze skóry oraz z tworzywa sztucznego. Każdy z wariantów ma swoich wielbicieli.

Mimo iż niespecjalistyczne ubrania produkowane są w wielu kolorach, większość golfistów wybiera stonowane, klasyczne barwy.

Co myślicie o stosowaniu zasad savoir-vivre w tym względzie? Podzielcie się swoimi opiniami.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 1 =