Kiedy można odmówić tańca?

Savoir-vivre    
ocena

Propozycja tańca nie musi skutkować wyrażeniem zgody. Ważniejszy jest sposób, w jaki mężczyzna zaprosi kobietę do tańca i w jaki sposób ona odmówi. W niektórych sytuacjach panie nie powinny tańczyć z mężczyzną, który ją o to prosi. Jak problem odmówienia tańca wygląda w przypadku mężczyzn?

Kiedy można odmówić tańca?

sxc.hu

Kobieta może odmówić tańca, ale w grzecznych słowach. Savoir-vivre nie nakazuje zmuszać się do tańczenia, kiedy ktoś nie ma ochoty. Nie trzeba też przyjmować zaproszenia, chociaż zapraszany jest zmęczony. Odmowa nie powinna jednak urazić. Tłumaczenie komuś jego braku talentu na parkiecie byłoby nie na miejscu. Jest jednak zasada, że w przypadku odmowy, nie przyjmuje tańczy się z inną osobą. Jeśli kobieta obiecała mężczyźnie kolejny taniec, nie powinna zmieniać partnera. Tańczenie z pijanym mężczyzną źle świadczyłoby o kobiecie. W tej sytuacji savoir–vivre stanowczo nakazuje odmówić.

Kiedy kobieta przychodzi z grupą znajomych, powinna tańczyć ze wszystkimi kolegami, należącymi do grona. Najgorzej o jej wychowaniu świadczyłoby wybranie jednego kolegi, z którym ma zamiar tańczyć i pomijanie innych. Kiedy przychodzi para, jest to naturalne, że dziewczyna poświęca najwięcej uwagi swojemu mężczyźnie. Tak samo savoir–vivre odnosi się do panów, będących wśród swoich koleżanek i kolegów. Mężczyźnie nie wypada przez cały czas tańczyć tylko z jedną kobietą, jeśli nie jest to jego dziewczyna lub żona. Kiedy przychodzi z koleżankami, to wówczas powinien zatańczyć z każdą z nich.

Kwestia tańczenia z innymi partnerkami i partnerami powinna być uzgodniona przed imprezą. Savoir–vivre nie widzi nic złego w zaproszeniu kogoś innego do tańca, ale tylko wtedy, gdy nie jest to zbyt częste i towarzysząca osoba nie jest lekceważona. Dziewczyna ma prawo obrazić się, jeśli chłopak wciąż tańczy z innymi kobietami. Mężczyzna również może poczuć się urażony, że partnerka tańczy przez dłuższy czas z innymi, a nie z nim. Pozostałe osoby nie powinny obrazić się, jeśli para chce tańczyć tylko ze sobą.

UWAGA!

Czy mężczyźnie wypada odmówić, kiedy kobieta poprosi go do tańca? Ogólnie dobre wychowanie podpowiada, że nie. Kiedy jednak jest ze swoją kobietą, może odmówić innym. Z nietrzeźwą panią nie powinien tańczyć, raczej wymaga się, żeby wyprowadzić ją z sali. Jeżeli nie darzy konkretnej kobiety sympatią, nie tylko rozsądek, ale i dobre wychowanie pozwalają, żeby nie przyjął zaproszenia do tańca.

Czy odmówiono Wam kiedyś tańca? A może to Wy odmówiliście? Jakie były powody takiej decyzji?

OCENA
1.38
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 1 =

Mi odmówiła obecna żona, twierdząc,że jest zmęczona i tańczyła z moim kolegą ten taniec.

~ Savoir vivre / 2015-08-28 18:53:55
oceń komentarz: (1) (2)