Sztuka dawania prezentów

Savoir-vivre    
ocena

Przy okazji urodzin, rocznic i ślubów zawsze stajemy przed tym samym dylematem – jak dobrać odpowiedni prezent? Co sprezentować tak, aby podarunek wzbudził zainteresowanie i jednocześnie był na naszą kieszeń? Jak opanować sztukę dawania prezentów?

Sztuka dawania prezentów

sxc.hu

Staraj się nie wybierać podarunku w ostatnim momencie. Zostaw sobie odpowiednią ilość czasu tak, aby na spokojnie móc wybrać się na zakupy, porozglądać się i kupić to, co wydaje nam się dla danej osoby i na określoną uroczystość najlepsze. Staraj się unikać pośpiechu i kupowania nieprzemyślanych prezentów. Podarunek często stanowi wyraz naszych uczuć lub po prostu dowód na to, że wiemy czego dana osoba potrzebuje. Dlatego zawsze dobrze jest zostawić sobie zapas czasu.

Przy doborze prezentu najważniejsze jest to, z jakiej okazji oraz kogo chcesz obdarować. Jeśli szukasz czegoś skromnego, niewielkiego i niedrogiego i nie związanego z żadną konkretną okazją, a jedynie spontanicznego podarunku, który ma zaskoczyć i stanowić miłą niespodziankę, wtedy najlepiej kierować się gustem i upodobaniami osoby, którą chcemy obdarować. w takiej sytuacji możemy sobie pozwolić na kupienie czegoś mniej praktycznego, a bardziej wyrażającego nasze uczucia i czegoś, co się spodoba.

Kiedy szukamy prezentu urodzinowego, powinniśmy wybrać coś odrobinę większego, ale nadal może to być prezent skromny. Wszystko zależy od tego, czy chcemy podarować coś osobie z zaskoczenia – wtedy może to być coś niewielkiego – lub czy wybieramy się na imprezę urodzinową – wtedy należy pomyśleć o czymś większym. Pamiętaj, że opakowanie jest ważne. Wizualna strona prezentu zawsze robi wrażenie. Nie zapomnij więc o kolorowym papierze czy kokardzie.

Prezent ślubny najlepiej uzgodnić z młodą parą lub ich najbliższymi pytając wprost, jakiego  rodzaju podarunek byłby dla nich najpotrzebniejszy. Prezenty ślubne są najbardziej praktyczne i często stanowią uzupełnienie sprzętów domowych, których młodzi potrzebują. Koszt przeznaczany na jego zakup można uzależnić od wystawności imprezy.

Zawsze pamiętajmy dla kogo kupujemy prezent. Jeśli myślimy o najbliższych, możemy sobie pozwolić na większą  dawkę wyobraźni podczas doboru prezentu i zaskoczyć czymś nietypowym, ale wiedząc, że spodoba się taki prezent. Jeśli chcemy obdarować osobę obcą lub mało nam znaną, wybierzmy coś bardziej standardowego przewidywalnego, nie znamy bowiem gustu ani upodobań osoby, którą chcemy obdarować.

UWAGA!

Najważniejsze, by dysponować odpowiednią ilością czasu na dobór prezentu i dobrze jest mieć wcześniej pomysł. W przeciwnym razie będziemy potrzebować więcej czasu. Możesz też poprosić przyjaciela o poradę lub pomoc w wyborze podarunku i nigdy nie dokonuj pochopnych decyzji, których możesz żałować.

Dlaczego szukacie takich informacji? Czy okazały się pomocne?

OCENA
5.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 3 =