Co oznacza sen o zdradzie męża?

Sennik    
ocena

Niemal każda mężatka miewa czasami sen, w którym jej mąż ją zdradza. Zwykle wywołuje to w nas pewien niepokój. Czasami myślimy, że podświadomość ostrzega nas przed czającym się nieopodal niebezpieczeństwem. Czy jednak nasze obawy są słuszne? Co naprawdę może oznaczać sen o zdradzie?

Co oznacza sen o zdradzie męża?

photoxpress.com

Podświadomy lęk. Sen o zdradzie męża może być symptomem podświadomej obawy kobiety o wierność małżonka. Jest tak zwłaszcza wtedy, gdy takie marzenie senne często się powtarza. Lęk może być związany z jakimiś kompleksami kobiety, na przykład z brakiem pewności siebie czy z niską oceną własnej atrakcyjności.

Brak zaufania. Jeśli kobiecie śni się, że mąż ją zdradza, może to także oznaczać, że nie darzy ona swojego małżonka wielkim zaufaniem. Być może ma ku temu jakieś powody, ale być może nie ufa wszystkim mężczyznom. Taki sen pojawia się czasem u kobiet, które z dzieciństwa wyniosły przeświadczenie, że mężowie ranią uczucia swoich żon. Podobna sytuacja może być na przykład spowodowana tym, iż ojciec zdradzał matkę.

Realne zagrożenie. Sen o zdradzie może również stanowić sygnał realnego zagrożenia. Jeśli kobieta dostrzega, że obok jej męża kręci się jakaś inna lub przypadkiem złapała go na kłamstwie, zaczyna podejrzewać coś złego. Jednak żona nie zawsze pozwala owemu lękowi się uzewnętrznić. Stłumiona obawa powraca w postaci sennego marzenia i niejako domaga się od kobiety zajęcia się tym problemem.

Trauma. Przyczyną śnienia o mężu, który dopuszcza się niewierności bywa także jego realna zdrada w przeszłości, o której kobieta się dowiedziała i z którą psychicznie nie do końca sobie poradziła. Taka trauma może trwać dość długo. Nawet jeśli kobieta wybaczyła małżonkowi zdradę, może się obawiać, że sytuacja się powtórzy i o tym przypomina jej podświadomość.

Po prostu sen. Istnieje również możliwość, że sen o zdradzie ani niczego nie zwiastuje, ani nie jest wyrazem podświadomych lęków czy kompleksów. Często śnimy o różnych rzeczach, które w rzeczywistości nic nie znaczą. Z kolei według psychoanalizy Jungowskiej, mężczyźni pojawiający się w kobiecych snach symbolizują męskość w samej kobiecie, czyli tak zwanego animusa. Może tu zatem chodzić o zbytnie stłumienie własnych cech męskich, takich jak aktywność, odwaga czy stanowczość.

UWAGA!

Trudno zatem pokusić się o jakąś uniwersalną interpretację snu o zdradzie męża. Z pewnością w zależności od kontekstu sytuacyjnego sen ten oznacza wiele różnych możliwości.

Czy śniła Wam się kiedyś zdrada męża? Co było przyczyną takiego snu? Wypowiedzcie się w komentarzu.

OCENA
4.55
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 2 =

Bardzo trafnie interpretacje.

~ Ewelina / 2015-09-28 21:20:20
oceń komentarz: (2) (1)

Moj mąż mnie zostawił kilka miesięcy temu i już kilka razy śniło mi się że widzę ich razem jak się kochają to jest prawdziwy koszmar.

~ lui / 2016-02-29 11:31:33
oceń komentarz: (4) (1)

3Lata temu maz mnie zdradzil raz wybaczylam mu ale nie zaufalam i powraca do mnie ta mysl czy kiedykolwiek mnie jeazcze zdradzi?twierdzi ze byl to jeden raz i to sie juz nie powtorzy ale ja caly czas o tym mysle i co jakis czas mam sny ze maz mnie zdradza kocham go ale ciezko mi z tym zyc

~ dominika / 2016-05-03 08:26:40
oceń komentarz: (5) (5)

Mnie mój mąż zdradził jak jeszcze nie byliśmy małżeństwem . Mamy teraz 2 dzieci Ale również przylapalam go na kłamstwie . Wciąż mi się śnią sny w których on mnie zdradza i zostawia okropnie mnie to męczy nie wiem jak sobie z tym poradzić bardzo co kocham bo to wiem ale w głowie mam tyle myśli . To po prostu rujnuje mi psychikę i nie mam chyba aż zaufania do męża

~ Aga / 2016-07-30 09:59:41
oceń komentarz: (9) (2)

Śniło mi się, że do mojego męża w pracy dobiera się jakaś małolata o blond włosach która głaszcze go po karku po głowie ewidentnie przystawiała się do niego. I co to może oznaczać? Ktoś mądry mi na to odpowie?

~ Monika / 2016-08-19 09:39:46
oceń komentarz: (0) (0)

U mnie podobnie, jesteśmy 2 miechy po ślubie, mój mąż miał już jakieś tam zauroczenie w pracy,ale jednak udało nam się to przetrwać. Trauma jednak trwa i mimo tego że niby wszystko jest w najlepszym porządku to mam sny o nim z inną kobietą, dokładnie ją widzę jednak stoi odwrócona tyłem a on wpatruje się w nią zamiast we mnie... psychika w gruzach, poranek ciężki i nie wiadomo co robić, totalna bezradność, nic przecież nie dzieje się bez przyczyny.

~ Alicja / 2016-08-20 12:30:35
oceń komentarz: (2) (4)

Mi sie snilo ze ja zdradzam męża

~ luka / 2016-08-28 06:37:50
oceń komentarz: (1) (0)

Śniło mi się ze mąz powiedział ze mnie nie kocha ze ma kochanke zapytałam się go jak to długo trwa powiedział mi 2 lata

~ Ania / 2016-10-31 10:31:17
oceń komentarz: (5) (3)

Mężczyźni zawsze kłamią, proponuje żyć z myślą że zdrada to coś normalnego od istnienia kobiety i mężczyzny zawsze są zdrady tak jesteśmy zakodowani to nie nasza wina tylko kodu genetycznego

~ Mira / 2017-04-30 07:50:55
oceń komentarz: (0) (3)

Mój mąż zawsze zauważa inne kobiety chociaż ja jestem bardzo ładna to czuje się jak piąte kolo u wozu zawsze jestem przez niego nie doceniana i wiem że poszedł kiedyś sobie w tango teraz brakuje mi zaufania do niego i boli mnie to że nigdy nie byłam tak naprawdę tą jedyną a tak zawsze chciałam nią być być tylko ważną dla niego.och bardzo się pomyliłam

~ Terenia / 2017-05-10 17:23:25
oceń komentarz: (3) (1)