Sennik Co oznacza sen o zdradzie męża?

Co oznacza sen o zdradzie męża?

-

Podświadomy lęk. Sen o zdradzie męża może być symptomem podświadomej obawy kobiety o wierność małżonka. Jest tak zwłaszcza wtedy, gdy takie marzenie senne często się powtarza. Lęk może być związany z jakimiś kompleksami kobiety, na przykład z brakiem pewności siebie czy z niską oceną własnej atrakcyjności.

Brak zaufania. Jeśli kobiecie śni się, że mąż ją zdradza, może to także oznaczać, że nie darzy ona swojego małżonka wielkim zaufaniem. Być może ma ku temu jakieś powody, ale być może nie ufa wszystkim mężczyznom. Taki sen pojawia się czasem u kobiet, które z dzieciństwa wyniosły przeświadczenie, że mężowie ranią uczucia swoich żon. Podobna sytuacja może być na przykład spowodowana tym, iż ojciec zdradzał matkę.

Realne zagrożenie. Sen o zdradzie może również stanowić sygnał realnego zagrożenia. Jeśli kobieta dostrzega, że obok jej męża kręci się jakaś inna lub przypadkiem złapała go na kłamstwie, zaczyna podejrzewać coś złego. Jednak żona nie zawsze pozwala owemu lękowi się uzewnętrznić. Stłumiona obawa powraca w postaci sennego marzenia i niejako domaga się od kobiety zajęcia się tym problemem.

Trauma. Przyczyną śnienia o mężu, który dopuszcza się niewierności bywa także jego realna zdrada w przeszłości, o której kobieta się dowiedziała i z którą psychicznie nie do końca sobie poradziła. Taka trauma może trwać dość długo. Nawet jeśli kobieta wybaczyła małżonkowi zdradę, może się obawiać, że sytuacja się powtórzy i o tym przypomina jej podświadomość.

Po prostu sen. Istnieje również możliwość, że sen o zdradzie ani niczego nie zwiastuje, ani nie jest wyrazem podświadomych lęków czy kompleksów. Często śnimy o różnych rzeczach, które w rzeczywistości nic nie znaczą. Z kolei według psychoanalizy Jungowskiej, mężczyźni pojawiający się w kobiecych snach symbolizują męskość w samej kobiecie, czyli tak zwanego animusa. Może tu zatem chodzić o zbytnie stłumienie własnych cech męskich, takich jak aktywność, odwaga czy stanowczość.

Uwaga!

Trudno zatem pokusić się o jakąś uniwersalną interpretację snu o zdradzie męża. Z pewnością w zależności od kontekstu sytuacyjnego sen ten oznacza wiele różnych możliwości.

Czy śniła Wam się kiedyś zdrada męża? Co było przyczyną takiego snu? Wypowiedzcie się w komentarzu.

Agnieszka Czarkowska

Agnieszka Czarkowska - absolwentka Polonistyki UJ, doktorantka na tym samym wydziale. Publikowała w pracach zbiorowych, książkach i czasopismach literackich. Interesuje się literatura współczesną, filmem oraz problematyką psychologii związków partnerskich.

 

Nasz specjalista pisze o sobie:

W literaturze, sztuce i życiu fascynuje mnie głównie jedno – fenomen ludzkiego życia we wszystkich jego przejawach, szczególnie manifestujący się w miłości. Już Freud odkrył, że eros jest główną siłą twórczą napędzającą nasze działania. Miłość erotyczna w swoich różnorodnych odcieniach: od nieśmiałego zauroczenia po namiętny seks stanowi nie tylko naturalną dyspozycję człowieka, ale również doskonały materiał diagnostyczny, na podstawie którego można wiele powiedzieć o innych dziedzinach naszego życia: kondycji duchowej, a także zdrowiu fizycznym. Dlatego myślę, że warto to zjawisko zgłębiać wciąż na nowo i odkrywać w nim własne coraz to inne oblicze.

 

 

10 KOMENTARZE

  1. Moj mąż mnie zostawił kilka miesięcy temu i już kilka razy śniło mi się że widzę ich razem jak się kochają to jest prawdziwy koszmar.

  2. 3Lata temu maz mnie zdradzil raz wybaczylam mu ale nie zaufalam i powraca do mnie ta mysl czy kiedykolwiek mnie jeazcze zdradzi?twierdzi ze byl to jeden raz i to sie juz nie powtorzy ale ja caly czas o tym mysle i co jakis czas mam sny ze maz mnie zdradza kocham go ale ciezko mi z tym zyc

  3. Mnie mój mąż zdradził jak jeszcze nie byliśmy małżeństwem . Mamy teraz 2 dzieci Ale również przylapalam go na kłamstwie . Wciąż mi się śnią sny w których on mnie zdradza i zostawia okropnie mnie to męczy nie wiem jak sobie z tym poradzić bardzo co kocham bo to wiem ale w głowie mam tyle myśli . To po prostu rujnuje mi psychikę i nie mam chyba aż zaufania do męża

  4. Śniło mi się, że do mojego męża w pracy dobiera się jakaś małolata o blond włosach która głaszcze go po karku po głowie ewidentnie przystawiała się do niego. I co to może oznaczać? Ktoś mądry mi na to odpowie?

  5. U mnie podobnie, jesteśmy 2 miechy po ślubie, mój mąż miał już jakieś tam zauroczenie w pracy,ale jednak udało nam się to przetrwać. Trauma jednak trwa i mimo tego że niby wszystko jest w najlepszym porządku to mam sny o nim z inną kobietą, dokładnie ją widzę jednak stoi odwrócona tyłem a on wpatruje się w nią zamiast we mnie… psychika w gruzach, poranek ciężki i nie wiadomo co robić, totalna bezradność, nic przecież nie dzieje się bez przyczyny.

  6. Mężczyźni zawsze kłamią, proponuje żyć z myślą że zdrada to coś normalnego od istnienia kobiety i mężczyzny zawsze są zdrady tak jesteśmy zakodowani to nie nasza wina tylko kodu genetycznego

  7. Mój mąż zawsze zauważa inne kobiety chociaż ja jestem bardzo ładna to czuje się jak piąte kolo u wozu zawsze jestem przez niego nie doceniana i wiem że poszedł kiedyś sobie w tango teraz brakuje mi zaufania do niego i boli mnie to że nigdy nie byłam tak naprawdę tą jedyną a tak zawsze chciałam nią być być tylko ważną dla niego.och bardzo się pomyliłam

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Koszty inwestycji w produkty strukturyzowane.

Tak zwane struktury należą do najbardziej promowanych instrumentów finansowych. Kuszą one klientów perspektywami ponadprzeciętnych zysków, w niektórych przypadkach zwolnionych z podatku Belki.

Paznokcie żelowe – usuwanie

Obok akrylu, żel jest drugą najpopularniejszą metodą przedłużania paznokci. Zapewnia paznokciom naturalny wygląd, oraz wysoki połysk bez konieczności polerowania. Warto zwrócić uwagę na fakt, że to nie tylko preparaty do przedłużania paznokci niszczą płytkę paznokciową, lecz także osoby które wykonują ten zabieg. Usuwanie zarówno żelu, jak i akrylu wymaga nie tylko wprawy ale i wiedzy.

Zobacz też

Jak grać w Kierki? Zasady

Kierki to rodzima gra karciana z długą tradycją. Staropolska nazwa tej gry brzmi: chapanka. W kierkach chodzi o zdobycie jak najmniejszej ilości punktów. Należy więc unikać kart punktowanych - kierów i damy pik, a także waleta karo, króla kier (inne damy, walety i króle). Punkty otrzymuje się również za samą lewę oraz karne lewy lub dwie ostatnie. Kierki posiadają wiele odmian: istnieją kierki greckie, king, loteryjka, czarna mańka, kierki polskie, amerykańskie itd.

Na czym polega organizacja dużego eventu?

Oglądając widowiskowe eventy, nie zawsze zdajemy sobie sprawę, jak wielki był ogrom pracy i jak różnorodne zadania mieli do...

Lampy LED – dlaczego warto wybrać to rozwiązanie?

50 000 godzin! Tyle wynosi średni czas pracy żarówki LED. Oznacza to, że jedna żarówka ledowa, może pracować nieprzerwanie...

Może Cię zainteresuje: