Skąd się biorą sny erotyczne?

Sennik    
ocena

Nawet w tak bardzo otwartej na seks kulturze, jaką jest kultura współczesna, spora część ludzi nadal odczuwa niepokój związany z pojawianiem się snów erotycznych. Dzieje się tak zwłaszcza wtedy, kiedy marzeniach tych robią rzeczy nie do przyjęcia w świecie realnym.

Skąd się biorą sny erotyczne?

Na przykład – kobieta dumna ze swojego nienagannego stylu prowadzenia się może być w nocy nękana przez obraz, w którym publicznie uprawia seks oralny z grupą młodych mężczyzn. Podobnie całkowicie heteroseksualny mężczyzna, który na co dzień wykazuje pogardę w stosunku do homoseksualistów, będzie wstrząśnięty snem, w którym znajduje się w intymnej relacji z młodym, pięknym gejem. Jednak na ogół ludzie nie przejmuje się erotycznymi marzeniami sennymi, co więcej – czerpią przyjemność z ich treści. A to tak naprawdę jest najlepsze podejście do tej sprawy.

Nie zawsze udaje się nam zidentyfikować sen erotyczny. Nasz umysł zaopatrzony jest w pewnego rodzaju sensor pozwalający oczyścić sny. Zatem gdy osoba o wyjątkowo purytańskich tendencjach zaczyna mieć erotyczne marzenie senne, wówczas sensor dokonuje jej filtracji zamieniając „perwersyjne” elementy na symbole. Stąd mężczyzna o konserwatywnych poglądach seksualnych może przeżywać głęboki, nieuświadomiony sen o uprawianiu seksu z piękną kobietą, tyle że sensor ten zamiast pochwy podsunie mu obrazek tunelu czy otworów wiertniczych, piersi zastąpi zaś ilustracją gór i kopców. Również stateczna kobieta zamiast o penisie, będzie śniła natomiast o jego symbolach: rakiecie, papierosie, wysokich kominach czy wieżach kościelnych.

W ostatnim czasie obserwuje się jednak powolny zanik tej symboliki. Społeczeństwo jest coraz mniej zamknięte na sprawy związane z ich seksualności niż wieki temu, a to sprawia, że sny stają się coraz bardziej dosadnie i wyraźniejsze.

Dlaczego więc mamy sny erotyczne?

Ludzie śnią sny erotyczni, ponieważ ich umysł pracuje na najwyższych obrotach również wtedy, gdy ich ciało odpoczywa. A ponieważ od zarania dziejów seks jest najpotężniejszym popędem człowieka, nie powinno nikogo dziwić, że tak wiele snów zawiera treści dozwolone od lat osiemnastu.

Najczęściej spotykane sny erotyczne i ich znaczenie

Sny erotyczne mogą być czasami wyrazem frustracji seksualnej. Jeżeli osoba nie uprawiała seksu przez dłuższy okres czasu, jej podświadomość stara się zaspokoić ten popęd właśnie w snach.

Jeżeli jednostka jest w stałymi i szczęśliwym związku, to celem snów erotycznych może być zapewnienie sobie możliwie najzdrowszej drogi do zaspokojenia głębokich marzeń bez ranienia drugiej osoby.

Sny o uprawianiu seksu z wyjątkowo atrakcyjną osobą mogą być sposobem, w jaki podświadomość stara się wzmocnić nasze poczucie wartości i tym samym wpłynąć pozytywnie na ogólne samopoczucie. Jest to zwłaszcza prawdziwe w przypadku marzeń sennych o seksie ze sławną osobą.

Sny erotyczne mogą być także próbą zaspokojenia seksualnych potrzeb jednostki, zwłaszcza, jeżeli w jej życie intymne wkroczyła nuda i rutyna.

Jeżeli ktoś śni o zdradzaniu partnera, to istnieje minimalna szansa, że podświadomość tej osoby wyłapała subtelne znaki niewierności. W większości wypadków sny takie oznaczają jednak uczucie negacji ze strony partnera.

Sny o uprawianiu seksu z ex nie oznaczają chęci powrotu do tej osoby czy też braku satysfakcji w obecnym związku. Z reguły podświadomość stara się spojrzeć na sprawy z dalszej perspektywy, przeanalizować je tak, by służyły rozwojowi nowego związku.

Sny o seksie ze znajomą osobą mogą oznaczać, że podświadomość wyłapała pewne subtelne znaki świadczące o tym, że ta osoba jest nami zainteresowana. Może jest zbyt nieśmiała, by wyrazić to dosadniej lub istniej jakieś uzasadniony powód, by zignorowała te uczucie (np. małżeństwo).

Mieliście kiedyś sen erotyczny? Czy sny o takiej treści często się Wam zdarzają?

OCENA
3.67
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 5 =

Jestem w związku z chłopakiem juz 2 lata, mieszkamy razem, śpimy w jednym łóżku, a mimo to bardzo często śni mi się że uprawiam sex z moim pierwszym seksualnym partnerm. Dlaczego? Najgorsze jest to, że gdy budzę się z takiego snu widzę swojego ukochanego i udaje że wszystko jest ok, ale tak naprawdę po takim śnie jest mi głupio i nic mu o nim nie mówię. Może ktoś mi powie dlaczego tak jest?

~ Wielka / 2016-07-08 08:43:58
oceń komentarz: (1) (4)