Sennik Skąd się biorą sny erotyczne?

Skąd się biorą sny erotyczne?

-

Na przykład – kobieta dumna ze swojego nienagannego stylu prowadzenia się może być w nocy nękana przez obraz, w którym publicznie uprawia seks oralny z grupą młodych mężczyzn. Podobnie całkowicie heteroseksualny mężczyzna, który na co dzień wykazuje pogardę w stosunku do homoseksualistów, będzie wstrząśnięty snem, w którym znajduje się w intymnej relacji z młodym, pięknym gejem. Jednak na ogół ludzie nie przejmuje się erotycznymi marzeniami sennymi, co więcej – czerpią przyjemność z ich treści. A to tak naprawdę jest najlepsze podejście do tej sprawy.

Nie zawsze udaje się nam zidentyfikować sen erotyczny. Nasz umysł zaopatrzony jest w pewnego rodzaju sensor pozwalający oczyścić sny. Zatem gdy osoba o wyjątkowo purytańskich tendencjach zaczyna mieć erotyczne marzenie senne, wówczas sensor dokonuje jej filtracji zamieniając „perwersyjne” elementy na symbole. Stąd mężczyzna o konserwatywnych poglądach seksualnych może przeżywać głęboki, nieuświadomiony sen o uprawianiu seksu z piękną kobietą, tyle że sensor ten zamiast pochwy podsunie mu obrazek tunelu czy otworów wiertniczych, piersi zastąpi zaś ilustracją gór i kopców. Również stateczna kobieta zamiast o penisie, będzie śniła natomiast o jego symbolach: rakiecie, papierosie, wysokich kominach czy wieżach kościelnych.

W ostatnim czasie obserwuje się jednak powolny zanik tej symboliki. Społeczeństwo jest coraz mniej zamknięte na sprawy związane z ich seksualności niż wieki temu, a to sprawia, że sny stają się coraz bardziej dosadnie i wyraźniejsze.

Dlaczego więc mamy sny erotyczne?

Ludzie śnią sny erotyczni, ponieważ ich umysł pracuje na najwyższych obrotach również wtedy, gdy ich ciało odpoczywa. A ponieważ od zarania dziejów seks jest najpotężniejszym popędem człowieka, nie powinno nikogo dziwić, że tak wiele snów zawiera treści dozwolone od lat osiemnastu.

Najczęściej spotykane sny erotyczne i ich znaczenie

Sny erotyczne mogą być czasami wyrazem frustracji seksualnej. Jeżeli osoba nie uprawiała seksu przez dłuższy okres czasu, jej podświadomość stara się zaspokoić ten popęd właśnie w snach.

Jeżeli jednostka jest w stałymi i szczęśliwym związku, to celem snów erotycznych może być zapewnienie sobie możliwie najzdrowszej drogi do zaspokojenia głębokich marzeń bez ranienia drugiej osoby.

Sny o uprawianiu seksu z wyjątkowo atrakcyjną osobą mogą być sposobem, w jaki podświadomość stara się wzmocnić nasze poczucie wartości i tym samym wpłynąć pozytywnie na ogólne samopoczucie. Jest to zwłaszcza prawdziwe w przypadku marzeń sennych o seksie ze sławną osobą.

Sny erotyczne mogą być także próbą zaspokojenia seksualnych potrzeb jednostki, zwłaszcza, jeżeli w jej życie intymne wkroczyła nuda i rutyna.

Jeżeli ktoś śni o zdradzaniu partnera, to istnieje minimalna szansa, że podświadomość tej osoby wyłapała subtelne znaki niewierności. W większości wypadków sny takie oznaczają jednak uczucie negacji ze strony partnera.

Sny o uprawianiu seksu z ex nie oznaczają chęci powrotu do tej osoby czy też braku satysfakcji w obecnym związku. Z reguły podświadomość stara się spojrzeć na sprawy z dalszej perspektywy, przeanalizować je tak, by służyły rozwojowi nowego związku.

Sny o seksie ze znajomą osobą mogą oznaczać, że podświadomość wyłapała pewne subtelne znaki świadczące o tym, że ta osoba jest nami zainteresowana. Może jest zbyt nieśmiała, by wyrazić to dosadniej lub istniej jakieś uzasadniony powód, by zignorowała te uczucie (np. małżeństwo).

Mieliście kiedyś sen erotyczny? Czy sny o takiej treści często się Wam zdarzają?

Ewa Górecka

Ewa Górecka – absolwentka studiów IBP na UW. Z zawodu marketingowiec, z zamiłowania kolekcjonerka prasy kobiecej. Obieżyświat. Kobieta nowoczesna. Wielka fanka płci przeciwnej i jej (nie)obiektywny krytyk. Współpracuje z kilkoma serwisami o tematyce kobiecej. Prywatnie mama zakochana w 3-letnim synku.

 

Nasz specjalista pisze o sobie:

Oczywiście, jako specjalista od spraw miłosnych, doskonale zdaję sobie sprawę jakich autobiograficznych szczegółów oczekujecie w tym momencie. Niestety -  nic z tych rzeczy. Ponieważ - może z wyjątkiem miłości własnej -  jest to uczucie wymagające zaangażowania co najmniej dwóch osób, postanowiłam spuścić na te szczegóły zasłonę milczenia. Wierzę natomiast, że moje rady dadzą wam doskonały obraz mojej osoby i - co najważniejsze - pomogą przetrwać w tej niezwykłej przestrzeni, jaką jest skomplikowany świat stosunków damsko-męskich.

I najważniejsze - nie istnieje stopień magistra z dziedziny miłości. Proszę pamiętać, że nawet naukowe badania oparte są na zbiorze doświadczeń różnych ludzi, a tę samą rzecz można przeżywać na tysiąc różnych sposobów. Uśrednianie tego jest nie tyle złe, co nie pomaga nam w rozwiązywaniu naszych problemów.

To, co jest siłą napędową jednego związku, jego sprawnie działającym mechanizmem, osią obrotu, w przypadku drugiego okaże się kulą u nogi, a nawet ostatnim gwoździem do trumny.

Pragnę przestrzec was przed bezkrytycznym przyjmowaniem jakichkolwiek rad. Rady są zawsze do przemyślenia! Do wyciągnięcia z nich tylko tego, co w danej chwili jest nam najbardziej potrzebne!

Obiecuję Wam bezstronne i bezpruderyjne podejście do każdego tematu, ofiaruję moje doświadczenie i wiedzę.

1 KOMENTARZ

  1. Jestem w związku z chłopakiem juz 2 lata, mieszkamy razem, śpimy w jednym łóżku, a mimo to bardzo często śni mi się że uprawiam sex z moim pierwszym seksualnym partnerm. Dlaczego? Najgorsze jest to, że gdy budzę się z takiego snu widzę swojego ukochanego i udaje że wszystko jest ok, ale tak naprawdę po takim śnie jest mi głupio i nic mu o nim nie mówię. Może ktoś mi powie dlaczego tak jest?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak ozdobić dom na Halloween?

Wokół czerń, szczypta pomarańczowego, przemykający czerwony. Kościotrupy, bez nich sobie nie poradzimy. Przyda się też kilka wiszących czarownic. Nie, to nie scenografia najnowszego horroru, ale nasze dekoracja na Halloween. Ma być strasznie, tak by nawet złe duchy bały się do nas zbliżyć.

Jaki zysk można osiągnąć z lokaty?

Lokata to forma pomnażania kapitału polegająca na zawarciu umowy terminowej z instytucją finansową. Wpłacone na lokatę środki, są zgodnie z ofertą banku oprocentowane. Po zakończeniu okresu zawartego w umowie, nasze środki wraz z uzbieranymi odsetkami zostaną przelane na nasze konto, lub jeśli taka opcja została przez nas wybrana powtórnie zdeponowane. Wtedy kapitał początkowy będzie pracował nadal, odsetki zaś wpłyną a rachunek, lub pracować dalej będzie cały kapitał wraz z odsetkami. Istnieje kilka różnych form deponowania pieniędzy. Klika podstawowych postaram się przybliżyć. W obrębie danej instytucji lokaty mogą mieć różne warunki, i rożne nazwy związane najczęściej z zabiegami marketingowymi.

Zobacz też

Czy warto kupować meble przez Internet?

W dobie rozwoju techniki ciągle wzrasta liczba osób korzystających z komputera i Internetu. Użytkownicy kuszeni są nieskończonymi możliwościami, jakie nam daje. Jedną z wielu czynności, które możemy wykonać są zakupy. Nabywane w sieci przedmioty to nie tylko ubrania i dodatki, lecz także meble. Warto zastanowić się nad korzyściami i mankamentami takiej metody ich kupowania.

Lampy LED – dlaczego warto wybrać to rozwiązanie?

50 000 godzin! Tyle wynosi średni czas pracy żarówki LED. Oznacza to, że jedna żarówka ledowa, może pracować nieprzerwanie...

Jaką sukienkę na lato wybrać?

Odpowiednio wybrana sukienka na lato to idealny strój dla pań. Nie dość, że wyglądają w nich bardzo kobieco, to...

Może Cię zainteresuje: