Śni mi się rozstanie z chłopakiem - co to znaczy?

Sennik    
ocena

Większość ludzi przywiązuje do swoich snów dużą wagę, są one bowiem częścią naszego życia wewnętrznego, komunikują ukryte pragnienia i pomagają nam zrozumieć samych siebie. Dlatego sen o rozstaniu z chłopakiem może wzbudzić w dziewczynie pewien niepokój. Co może oznaczać takie marzenie senne?

Śni mi się rozstanie z chłopakiem - co to znaczy?

photoxpress.com

Klasyczne senniki – Jeżeli sięgniemy do tradycyjnych senników, odnajdziemy tu bardzo różne, a nawet sprzeczne interpretacje snu o rozstaniu. Według jednych podobne marzenie nocne wskazuje na przeciwieństwo oglądanej we śnie historii. Jeżeli dziewczyna śni więc o rozstaniu z chłopakiem, oznacza to, że jej związek jest bardzo udany i da jej wiele szczęścia. Inne senniki z kolei podają zupełnie odmienne interpretacje, a mianowicie taki sen odczytuje się jako zapowiedź zbliżających się problemów osobistych. Nie chodzi jednak o relacje z partnerem, ale o ogólne trudności.

Komunikacja podświadomego lęku – Według psychoanalizy z kolei każdy sen jest komunikatem, który próbuje nam przekazać nasza podświadomość. Jeśli dziewczyna śni więc o rozstaniu, może to oznaczać, że jest to problem, którego z niewiadomych przyczyn nie dopuszcza do swojej świadomości. Chodzi o podświadomy lęk przed porzuceniem przez partnera albo wręcz przeciwnie – dziewczyna może nieświadomie pragnąć samotności, a obawiać się zbyt bliskiego związku z mężczyzną.

Echo złych doświadczeń – Sen o rozstaniu z chłopakiem może być także związany z przykrymi doświadczeniami z przeszłości, zarówno tej bliższej, jak i bardzo odległej. Jeśli dziewczyna doznała poważnego zawodu miłosnego, istnieje duże prawdopodobieństwo, że po prostu obawia się powtórki tej sytuacji w obecnym związku. Może być również i tak, że młoda kobieta została odrzucona w dzieciństwie, na przykład przez ojca. Relacje z rodzicem płci przeciwnej są szczególnie istotne w rozwoju każdego człowieka, ponieważ w dużej mierze projektują kształt późniejszych stosunków partnerskich.

Nic szczególnego – Sen o rozstaniu z chłopakiem nie musi jednak oznaczać niczego konkretnego. Jeżeli nie ma charakteru uporczywie powtarzającego się marzenia, nie warto się nim przejmować. Czasami śnią nam się różne, nawet najbardziej przerażające rzeczy, które nie zwiastują niczego złego. Bardzo prawdopodobne, że taki sen jest po prostu echem wydarzeń z dnia codziennego. Być może dziewczyna dowiedziała się, że jej znajomi właśnie się rozstali i to znalazło odbicie w jej marzeniach sennych.

UWAGA!

ezoteryka, emocje, koniec związku

Czy wierzycie w swoje sny? Czy często sprawdzają Wam się wyśnione w nocy scenariusze? Wypowiedzcie się.

OCENA
4.09
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
4 + 4 =