Sennik Śni mi się rozstanie z chłopakiem - co to...

Śni mi się rozstanie z chłopakiem – co to znaczy?

-

Klasyczne senniki – Jeżeli sięgniemy do tradycyjnych senników, odnajdziemy tu bardzo różne, a nawet sprzeczne interpretacje snu o rozstaniu. Według jednych podobne marzenie nocne wskazuje na przeciwieństwo oglądanej we śnie historii. Jeżeli dziewczyna śni więc o rozstaniu z chłopakiem, oznacza to, że jej związek jest bardzo udany i da jej wiele szczęścia. Inne senniki z kolei podają zupełnie odmienne interpretacje, a mianowicie taki sen odczytuje się jako zapowiedź zbliżających się problemów osobistych. Nie chodzi jednak o relacje z partnerem, ale o ogólne trudności.

Komunikacja podświadomego lęku – Według psychoanalizy z kolei każdy sen jest komunikatem, który próbuje nam przekazać nasza podświadomość. Jeśli dziewczyna śni więc o rozstaniu, może to oznaczać, że jest to problem, którego z niewiadomych przyczyn nie dopuszcza do swojej świadomości. Chodzi o podświadomy lęk przed porzuceniem przez partnera albo wręcz przeciwnie – dziewczyna może nieświadomie pragnąć samotności, a obawiać się zbyt bliskiego związku z mężczyzną.

Echo złych doświadczeń – Sen o rozstaniu z chłopakiem może być także związany z przykrymi doświadczeniami z przeszłości, zarówno tej bliższej, jak i bardzo odległej. Jeśli dziewczyna doznała poważnego zawodu miłosnego, istnieje duże prawdopodobieństwo, że po prostu obawia się powtórki tej sytuacji w obecnym związku. Może być również i tak, że młoda kobieta została odrzucona w dzieciństwie, na przykład przez ojca. Relacje z rodzicem płci przeciwnej są szczególnie istotne w rozwoju każdego człowieka, ponieważ w dużej mierze projektują kształt późniejszych stosunków partnerskich.

Nic szczególnego – Sen o rozstaniu z chłopakiem nie musi jednak oznaczać niczego konkretnego. Jeżeli nie ma charakteru uporczywie powtarzającego się marzenia, nie warto się nim przejmować. Czasami śnią nam się różne, nawet najbardziej przerażające rzeczy, które nie zwiastują niczego złego. Bardzo prawdopodobne, że taki sen jest po prostu echem wydarzeń z dnia codziennego. Być może dziewczyna dowiedziała się, że jej znajomi właśnie się rozstali i to znalazło odbicie w jej marzeniach sennych.

Uwaga!

ezoteryka, emocje, koniec związku

Czy wierzycie w swoje sny? Czy często sprawdzają Wam się wyśnione w nocy scenariusze? Wypowiedzcie się.

Agnieszka Czarkowska

Agnieszka Czarkowska - absolwentka Polonistyki UJ, doktorantka na tym samym wydziale. Publikowała w pracach zbiorowych, książkach i czasopismach literackich. Interesuje się literatura współczesną, filmem oraz problematyką psychologii związków partnerskich.

 

Nasz specjalista pisze o sobie:

W literaturze, sztuce i życiu fascynuje mnie głównie jedno – fenomen ludzkiego życia we wszystkich jego przejawach, szczególnie manifestujący się w miłości. Już Freud odkrył, że eros jest główną siłą twórczą napędzającą nasze działania. Miłość erotyczna w swoich różnorodnych odcieniach: od nieśmiałego zauroczenia po namiętny seks stanowi nie tylko naturalną dyspozycję człowieka, ale również doskonały materiał diagnostyczny, na podstawie którego można wiele powiedzieć o innych dziedzinach naszego życia: kondycji duchowej, a także zdrowiu fizycznym. Dlatego myślę, że warto to zjawisko zgłębiać wciąż na nowo i odkrywać w nim własne coraz to inne oblicze.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak zakończyć przedłużającą się imprezę?

Uczestnictwo w przyjęciu powinno być przyjemnością zarówno dla gości, jak i gospodarzy. Savoir-vivre zobowiązuje organizatora przyjęcia do odpowiedniego ugoszczenia zaproszonych osób. Mimo, iż największą nagrodą dla gospodarzy jest satysfakcja z udanego przyjęcia, również goście powinni postarać się, aby pozostawić po sobie jak najlepsze wrażenie i nie przedłużać swojej wizyty.

Jak odnowić wnętrze?

Jeśli mamy ochotę odnowić nasze mieszkanie, wcale nie musimy wydawać fortuny na przeprojektowywanie, wyrzucanie mebli na śmietnik czy też burzenie ścian. Jeśli zależy nam na lekkim odświeżeniu mieszkania wystarczy czasem wykonać kilka zabiegów.

Zobacz też

Ukryte (dodatkowe) misje w GTA SA

GTA San Andreas posiada wiele ciekawych, lecz z pozoru ukrytych rzeczy. Jak w łatwy sposób poznać wszystkie sekrety gry i wypełnić dodatkowe misje, które nie są zaznaczone na mapie? Dowiecie się tego z poniższego poradnika.

Bluza męska – jak poprawić jej casualowy styl

Bluza to uniwersalna część garderoby, która zależnie od kroju i doboru dodatków może spełniać różne funkcje w codziennej, męskiej...

Zimowe zabawy z dziećmi w domu

Zima to zdecydowanie piękna pora roku, trzeba tylko nauczyć się dostrzegania jej zalet. Wprawdzie temperatura spada poniżej zera, na...

Może Cię zainteresuje: