After Wedding Party - jak przygotować?

Ślub    
ocena

Lubimy wracać do chwil, których nie chce się, a nawet – nie da się zapomnieć. Lubimy powtarzać przeżycia piękne i wzruszające. Stąd umiłowanie do dwudniowego świętowania zaślubin. After Wedding Party, nazywane potocznie poprawinami, to swoiste przeciąganie weselnej struny. Można je przygotować na wiele sposobó, w zależności od ilości gości i przewidzianego budżetu.

After Wedding Party - jak przygotować?

photoxpress.com

Z reguły nie praktykuje się odrębnego zapraszania gości na poprawiny. Informację przekazuje się zwykle ustnie wybranym osobom. W przypadku organizowania poprawin dla wszystkich weselnych gości, zaproszenie na poprawiny umieszcza się w zaproszeniu na wesele.

Poprawiny mogą skupiać wyłącznie najbliższych członków rodziny młodej pary (wyłączając ciocię Klotyldę i wuja Alfreda) lub wyłącznie znajomych – wtedy też przybierają najbardziej luźny charakter. Zadbaj jednak, aby zaproszeni potwierdzili swoją obecność. Pomoże Ci to zaplanować, na ile osób powinnaś przygotować lub zamówić obiad.

Poprawiny z przytupem, będące naturalną kontynuacją weselnej zabawy, organizowane są zazwyczaj w tym samym domu weselnym co główna impreza. Zaczynają się między 11 a 12, trwają średnio do wieczora. Jeśli decydujesz się na taką formę, musisz liczyć się z dodatkowymi kosztami, takimi jak: opłacenie orkiestry, ustalenie menu, nie wspominając już o kreacjach dla nowożeńców. Koszt takich poprawin wynosi ok. 15% kosztów wesela, co w przeliczeniu daje ok. 2000 zł.

Można także zorganizować przyjęcie w restauracji na wzór spotkania koktajlowego, wynająć kapelę, a gości w okrojonym – w porównaniu do weselnego – składzie, uraczyć szwedzkim stołem. Jeśli nasz budżet po ślubie woła o pomstę do nieba, zamiast orkiestry możemy skorzystać z muzyki własnej lub zorganizować karaoke, które – jak zawsze, zwłaszcza, gdy spłynie już do gardeł kilka mocniejszych kropel – wywołuje salwy śmiechu i nakręca dobą zabawę.

Poprawiny w domu, ogrodzie czy na działce nie są rzadkością, wręcz przeciwnie. Zorganizowanie grilla nie wymaga nadmiernych przygotowań, a gościom gwarantuje świetną zabawę. Pamiętaj, żeby na takim afterze nie zabrakło trunku idealnego do smażonych kiełbasek, a jednocześnie łagodzącego poweselnego kaca. Zatroszcz się także o różnorodne menu, miej na uwadze gości nielubujących się w mięsie. Zaserwuj ryby i warzywa oraz dużo orzeźwiających soków owocowych.

Grillowe After Wedding Party można urozmaicić poprzez nadanie mu biesiadnego charakteru. Można wydrukować gościom śpiewniki i zaprosić kumpla z gitarą czy akordeonem. Całość zwieńcz wypuszczeniem do nieba ognistych lampionów.

W dobrym stylu będzie także uprzedzenie gości co do obowiązującego na poprawinach stroju. Dzięki temu zaoszczędzisz komuś w hawajskich spodenkach dyskomfortu, wynikającego ze sztywnej elegancji pozostałych gości.

Jak wyglądały Wasze poprawiny? Uważacie, że warto praktykować ten zwyczaj? Zachęcam do wypowiadania się w komentarzach.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 5 =