Biała sukienka na wesele – czy wypada?

Ślub    
ocena
Biel jako ślubny kolor kojarzy się z panną młodą. Czy w takim razie wypada, żeby zaproszona kobieta przyszła białej sukience na wesele? Czy raczej jest to kolor tylko dla panny młodej? Co doradziłby savoir – vivre?

Biała sukienka na wesele – czy wypada?

sxc.hu

Zgodnie ze zwyczajem kobieta, wstępująca w związek małżeński, powinna mieć na sobie długą, białą suknię. W obecnych czasach niektóre kobiety rezygnują z bieli, ubierając się w suknie w kolorze ecru, czasem niebieskim, nawet w czerwonym. Jak jednak zachować się, gdy panna młoda będzie ubrana w biel?

Według zasad dobrego wychowania nie wypada, aby inna kobieta miała na sobie białą, gładką suknię. Tą barwę powinno się zachować tylko dla panny, biorącej ślub. Dlaczego? Powody są różne. Najważniejszym wydaje się tradycja. Istotny jest także fakt, że dzień ślubu to czas państwa młodych i dobrze byłoby uszanować ich szczególną rolę na ślubie i weselu. Innymi słowy nie wypada, aby inne panie odwracały uwagę od panny młodej. Należy także zastanowić się nad jej reakcją na widok innej kobiety w białej sukience. Ma prawo poczuć się urażona.

białą sukienka na weselesxc.hu

Najbardziej nieodpowiednie dla zaproszonych pań będą długie, strojne, białe suknie. Gość nie może wyglądać jak panna młoda. Kobiety w bogatych sukienkach w innych kolorach także powinny zwrócić uwagę na to, aby nie przyćmiewały panny, biorącej ślub.

Skromne, białe sukienki wyglądają lepiej, ale gładkie nadal są niestosowne. Jeśli goszcząca na weselu kobieta będzie chciała ubrać krótką sukienkę, może zostawić decyzję pannie młodej lub założyć krótką kreację w innej barwie.

Dobre wychowanie radzi zwrócić uwagę na ważną zasadę, jeśli zastępuje się biały strój ubraniem w innym kolorze. Na wesele przychodzi się w jasnych odcieniach. Nie wypada więc zakładać np. ciemnoczerwonej kreacji. Jaskrawe odcienie także będą nie na miejscu.

Jeśli zaproszona kobieta lubi biel i zależy jej, aby mieć coś w tym kolorze na sobie, savoir – vivre dopuszcza kompromis, ale pod kilkoma warunkami. Gładkiej, białej sukienki nie powinno się ubierać. Zamiast niej można wybrać jasną spódnicę i elegancką bluzkę. Jeśli spódnica będzie miała np. beżowy kolor, spokojnie można ubrać białą bluzkę. Śnieżna torebka nie będzie odpowiednia, ale inny kolor uznaje się za stosowny. Biżuteria na ręce, w kolorze torebki, także powinna odróżniać zaproszoną kobietę od panny młodej. Tak samo dodatki wpięte we fryzurę.

Co myślicie o tej zasadzie? Zgadzacie się z nią czy uważacie ją za przeżytek?

OCENA
5.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 1 =