Dekoracja samochodu na ślub

Ślub    
ocena

W czasie ślubu ważny jest każdy jego element. Od wyboru i przybrania sali weselnej, przez tradycyjny wystrój domu Panny Młodej aż po przybranie samochodu, którym młoda para pojedzie do ślubu. Wydawać by się to mogło mało istotnym elementem, jednak każda Panna Młoda starająca się, aby jej ślub był najpiękniejszy, jedyny w swoim rodzaju i dopięty na ostatni guzik pod każdym względem, nie zapomni również o tym, aby pod kościół podjechać pięknym, oryginalnie ozdobionym i zadbanym samochodem.

Dekoracja samochodu na ślub

photoxpress.com

Najważniejsze w ślubnym samochodzie jest to, aby był czysty, zadbany i oczywiście sprawny. Przy czym o wyborze modelu samochodu decyduje nie tylko cena jego wynajmu lub wypożyczenia, ale przede wszystkim to, czy swoim stylem będzie pasował do całości ceremonii i jej stylu. Stąd tak popularne współcześnie samochody w stylu retro, sportowe, lub ekskluzywne limuzyny. Jednak bez względu na to, jaki będzie ten samochód, ważny jest jego odpowiedni wystrój i przybranie, utrzymane w podobnej tonacji i kolorystyce, co wystrój całego wesela.

Dekoracja samochodu musi być przede wszystkim estetyczna, ale również praktyczna i bezpieczna podczas jazdy. Ważne jest wykorzystanie takich elementów i dodatków, które będą długo utrzymywały swoją świeżość, szczególnie w przypadku kwiatów oraz które będą łatwe w montażu na karoserii samochodu. Stąd też do dekoracji samochodu ślubnego najczęściej wykorzystuje się kwiaty żywe lub sztuczne, wstążki, balony, kokardy oraz inne dodatki.

Jednak mimo tak dużego i szerokiego wyboru dodatków, najpopularniejsze i najbardziej tradycyjne są kompozycje z kwiatów świeżych. Ważne jest przede wszystkim, aby kwiaty, którymi ozdabiamy samochód były kolorystycznie dobrane do wiązanki ślubnej Panny Młodej, aby były w miarę sztywne, wytrzymałe, łatwo poddawały się modelowaniu w zależności do jakiej dekoracji mają zostać użyte oraz aby nie zniszczyły się podczas jazdy lub ewentualnego deszczu.

Dekorowanie samochodu ślubnego skupia się głównie na przybraniu jego maski, klamek oraz klapy bagażnika. Dekoracją samochodu zajmują się zwykle firmy florystyczne oraz kwiaciarnie, przy czym najlepiej, aby wykonała ją ta sama, która przygotuje wiązankę ślubną Panny Młodej. Wtedy narzeczeni będą mieli pewność, że utrzymane będą w tej samej aranżacji, kolorystyce i przy wykorzystaniu dokładnie tych samych elementów oraz dodatków. Ze względu na to, ważne jest, aby rezerwacji terminu wykonania wiązanki oraz dekoracji samochodu dokonać z dużym wyprzedzeniem. Jeżeli jest to popularna i profesjonalna kwiaciarnia, należy zrobić to nawet 3-4 miesiąc wcześniej, a co najmniej miesiąc wcześniej zdecydować się w jaki sposób i przy użyciu jakich elementów wykonana będzie wiązanka i przybrany samochód, aby firma miała wystarczająco dużo czasu na ich ewentualne zamówienie.

Czy Waszym zdaniem warto specjalnie dekorować samochód z okazji ślubu? Uważacie to za miłą tradycję czy może za dość tandetną fanaberie?

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 4 =