Dekoracje kwiatowe na ślub i wesele

Ślub    
ocena

Wśród przygotowań przedślubnych znajduje się kwiatowa oprawa całej uroczystości. Jest to niestety element, którym musimy mimo natłoku spraw, zająć się w ostatniej chwili, najlepiej jeden dzień przed ślubem.

Dekoracje kwiatowe na ślub i wesele

photoxpress.com

Kwiatowa dekoracja ślubna to, wbrew temu co można myśleć, nie tylko wiązanka Panny Młodej. W rzeczywistości jest to również dekoracja samochodu ślubnego, sali weselnej, samego kościoła czy przypinka dla Pana Młodego lub kwiaty do włosów Panny Młodej. Każdy z tych elementów wymaga innego podejścia, zupełnie innej dekoracji i sposobu wykonania.

Wybór wiązanki Panny Młodej to przede wszystkim zgranie ze sobą wyglądu i charakteru Panny Młodej z odpowiednimi kwiatami we właściwym kolorze i dopasowanie ich do kroju i wyglądu sukni ślubnej oraz rodzaju wykonanego makijażu. Dla kobiet naturalnych, o bardzo delikatnej i subtelnej urodzie o niemal niewidocznym makijażu i skromnej, prostej sukni należy wybrać kwiaty równie delikatne, naturalne w stonowanych barwach. Natomiast panie o mocnych, wyrazistych rysach twarzy o mocniejszym makijażu i strojnej, bogato zdobionej sukni będą świetnie wyglądały z odważniejszym bukietem w żywych, rzucających się w oczy barwach.

Równie ważne w kwestii dekoracji ślubnej jest samochód, którym Para Młoda pojedzie do ślubu. Sposób, w jaki zostanie udekorowany oraz kwiaty, które zostaną do tego wykorzystane.  Wszystko zależy od rodzaju samochodu, czy jest on sportowy, zabytkowy czy może nowoczesny i ekskluzywny. Dekoracją samochodów zajmują się również pracownie florystyczne, które potrafią na masce samochodu wyczarować prawdziwe dzieło sztuki, które zapewne przypadnie do gustu każdemu.

Dekoracja kościoła to już nieco bardziej złożony problem. Bardzo dużo zależy tutaj od władz kościoła i ich podejścia do tej kwestii. Są kościoły, gdzie dekoracja pozostaje w rękach Pary Młodej, która może ozdobić kościół wedle swoich upodobań. Jednak w wielu kościołach, prawdopodobnie ze względu na obawę przed przesytem i kiczem, panuje zwyczaj, że dekoracją zajmują się siostry zakonne opiekujące się kościołem lub firma, wynajęta do tego celu przez proboszcza. Wtedy ewentualny wystrój kościoła można negocjować już tylko z nimi. Zwykle w jego skład wchodzi ozdobienie ławek, krzeseł dla pary młodej i świadków oraz samego ołtarza, przed którym zwykle staje piękny i potężny bukiet lub kilka mniejszych po obu jego stronach.   

Sale weselne dekorowane są zwykle przez wynajęte do tego celu firmy. Wynajmuje je albo Para Młoda, ale są one zatrudniane przez restaurację, pozostają do dyspozycji Pary Młodej, a ich usługi wliczone są w cenę wynajmu sali. Bardzo często zdarza się jednak, że dekoracją sali zajmuje się sama restauracja i wtedy trzeba nieco bardziej dopilnować, aby wystrój był na odpowiadającym Parze Młodej poziomie. Przy czym dekoracja sali jest zwykle bardzo złożona, począwszy od stołu i krzeseł Pary Młodej, stolików i krzeseł gości, aż po ściany, drzwi wejściowe i filary.

Najpopularniejszymi i najmodniejszymi kwiatami używanymi zarówno do dekoracji sali ślubnej, kościoła jak i wykorzystywanymi do bukietów i wiązanek ślubnych należą cantadeskie, storczyki, margaretki, orchidee, frezje, róże, stokrotki, peonie, słoneczniki, hortensje, tulipany oraz wiele innych, w zależności od gustu Pary Młodej.

Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Zapraszam do komentowania.

OCENA
1.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 4 =