Dodatki do sukni ślubnej

Ślub    
ocena

Chodzi o to, aby było idealnie: nie za dużo, nie za mało, tak aby całość tworzyła idealną kompozycję i nie kłóciła się z osobowością i stylem Panny Młodej.

Dodatki do sukni ślubnej

pixabay.com

Dzień ślubu to chyba dla każdej kobiety najważniejszy dzień w życiu, wymarzona od dziecka chwila, która powinna być piękna, idealna i niczym niezakłócona. Wydawać by się mogło, że najważniejszy w całej ceremonii jest narzeczony, kościół i przysięga składana na całe życie. Jednak prawdziwa trema i stres zaczynają się już wtedy, kiedy przyszła Panna Młoda musi zdecydować o wyborze sukni ślubnej, a następnie o doborze do niej odpowiednich dodatków.

W jaki sposób rozpocząć więc poszukiwania i dobór odpowiednich dodatków? Pierwszą w kolejności decyzją powinno być określenie, jaki wizerunek chce przybrać w dniu ślubu Panna Młoda - czy ma ona być romantyczna, nowoczesna czy może tradycyjna. W zależności do tego należy decydować o wyborze welonu, diademu, rękawiczek, wiązanki i biżuterii.

buty Panny MłodejFot. Dawid Markiewicz


Najważniejszym elementem całego stroju, oczywiście poza suknią, jest welon. W tym przypadku trzeba więc jasno określić czy decydujemy się na niego, czy też na diadem. Założenie obu tych dodatków nie będzie zbyt dobrym wyborem. I choć wydaje się, że nowoczesne trendy, takie jak diademy wypierają stare tradycyjne elementy stroju Panny Młodej, w rzeczywistości welony nadal cieszą się zdecydowanie największym powodzeniem. I to właśnie jego dobór, w zależności od rodzaju sukni, jest najważniejszy. Jeżeli jest ona bardzo bogato zdobiona, koronkowa z cyrkoniami lub innymi kamykami, sam welon powinien być już delikatny, aby jedynie dopełniać całego wizerunku. Jednak jeżeli suknia jest bardzo delikatna, bez większych zdobień, spokojnie można pokusić się o welon bogato zdobiony kamykami lub haftami. Natomiast kwestia jego długości zależy już niemal wyłącznie od gustu Panny Młodej i ewentualnie tego, czy suknia ma tren, czy też nie.

Jeżeli Panna Młoda decyduje się na rękawiczki, należy uważać, aby całość nie wyglądała zbyt przesadnie, szczególnie w chłodny dzień kiedy trzeba założyć również bolerko lub innego rodzaju okrycie. Jednak jeżeli ślub odbywa się w ciepły dzień, rękawiczki mogą stanowić idealny dodatek, a decyzja czy mają być koronkowe, z materiału, powyżej nadgarstka, do łokcia, z palcami czy też bez, zależy już wyłącznie od upodobań przyszłej małżonki.

Bardzo ważnym dodatkiem, o którym nie należy zapomnieć, ani którego nie należy bagatelizować, jest ślubna wiązanka. Wybór ten jest o tyle trudny, że powinna ona współgrać z ogólną kolorystyką ślubną, na jaką zdecydowali się Państwo Młodzi, być odpowiednio skomponowana z urodą i makijażem Panny Młodej oraz dobrze, jeśli jest wykonana z tego samego rodzaju kwiatów, co przypinka Pana Młodego. Obecnie najmodniejsze, ponadczasowe i nadal cieszące się ogromnym powodzeniem są róże w wielorakiej formie i stylu, kalie lub zyskujące coraz większe uznanie storczyki.

Ostatnim elementem, stanowiącym wręcz dopełnienie misternej skomponowanej całości jest biżuteria. W zależności od sukni i ogólnego wizerunku Panny Młodej powinna być delikatna, jeśli suknia jest bardzo strojna lub Panna Młoda wybrała styl romantyczny. Jeśli jednak suknia jest skromna, bez większych zdobień, a Panna Młoda wybrała raczej tradycyjny styl, można się zdecydować na mocniejszy akcent.

Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Zapraszam do komentowania.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 1 =