Fryzura na ślub

Ślub    
ocena

Ślub to dla każdego jest niezwykle ważny dzień, szczególnie każda kobieta chce wtedy wyglądać wyjątkowo. Z reguły przygotowania do tej uroczystości trwają na tyle długo, że jest czas dopracować każdy szczegół – więc również fryzurę. Powinna uwzględniać budowę głowy i rysy twarzy panny młodej. Ale głównie trzeba tak ją dobrać do fasonu sukni, aby harmonizowała ze stylem, w którym będzie się występować na ślubie i weselu.

Fryzura na ślub

www.sxc.hu

Przyszła panna młoda powinna, co najmniej, pół roku przed planowanym ślubem pomyśleć w jakiej chce wystąpić fryzurze, w tak ważnym dla  niej dniu. Nie są bowiem wskazane zbyt drastyczne zmiany wizerunku (zmiana koloru włosów czy ich długości) tuż przed ceremonią. W tym czasie należy pamiętać o obcinaniu zniszczonych końcówek włosów, które miewają tendencje do rozdwajania się oraz o systematycznym nakładaniu odżywek na włosy. Oprócz wzmożonej dbałości o nie, należy również pamiętać o regularnej pielęgnacji cery. Szczególnie jest to ważne dla pań mających z nią problem. Wszystkie zabiegi, mające na celu poprawę wyglądu twarzy, nie powinny być odkładane na ostatnią chwilę.

Fryzura powinna być bardzo kobieca, ale niewyzywająca. Większość z nich  opiera się na lokach i falach, nadających uczesaniu wrażenie lekkości oraz kobiecości. Ładnie prezentują się wplecione we włosy ozdoby z naturalnych bądź sztucznych kwiatów, czy innych ozdób. Mogą być one w jasnych kolorach lub ewentualnie dobrane do koloru sukni .Jeszcze 10-20 lat temu  były modne bardzo skromne fryzury, ewentualnie ozdobione małym stroikiem, wiankiem lub diademem. Obecnie, do każdego ślubnego uczesania, można dodać różnego rodzaju ozdoby, które jeszcze bardziej upiększą pannę młodą. Pamiętać należy, aby większe ozdoby we włosach nie były pełen przepychu, bo odwrócą uwagę od sukni a nawet od panny młodej. Do klasycznego koka wystarczy wpiąć jeden duży kwiat, a do krótkich włosów – mniejsze ozdoby. Jeżeli panna młoda ma już przyozdobioną szyję (okazałą biżuteria) to stroik we włosach powinien być skromniejszy.

Panna młoda ma również do wyboru nakrycia głowy jak:

- Elegancki toczek
- Kapelusz np. z woalką
- Tradycyjny welon (krótki lub długi)

Romantycznie i z ogromnym wdziękiem wygląda panna młoda mająca na głowie welon i wianek z żywych kwiatów z kolei  ozdobny toczek bardzo pasuje do sukni w stylu lat 20-tych. Kapelusz z woalką można polecić paniom, lubiącym elegancje w stylu Jackie Kennedy.

Jakie według Was są najładniejsze fryzury na ślub? Wypowiadajcie się w komentarzach.

OCENA
3.67
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 4 =