Goście weselni – rozmieszczenie

Ślub    
ocena

Zasady rozmieszczanie gości weselnych są bardzo ważne podczas planowania wesela. Nie są zebrane w jedną całość, ale istnieją i warto je zastosować, tak aby żaden z gości nie czuł się urażony. Co więc bierzemy pod uwagę przy rozmieszczaniu gości?

Goście weselni – rozmieszczenie

sxc.hu

1. Ważność gościa
Im bliżej goście siedzą koło państwa młodych tym są ważniejsi. Zazwyczaj jest to miejsce zarezerwowane dla najbliższej rodziny (rodzice, rodzice chrzestni, dziadkowie, rodzeństwo) oraz przyjaciół.

2. Wizytówki
Powinny być czytelne i estetyczne, tak aby goście bez problemu odnaleźli swój stolik. Według badań aż 80% gości preferuje, aby ich miejsca na przyjęciu były oznaczone wizytówkami. To usprawnia rozpoczęcie wesela oraz daje poczucie komfortu.

3. Uwaga na gości
Wesele to nie tylko jedzenie, ale również tańce. Etykieta weselna nakazuje brać pod uwagę wiek zaproszonych gości. Zatem osoby starsze powinny siedzieć dalej od parkietu oraz osób
wygłaszających toasty. Podobnie rodzice państwa młodych powinni siedzieć przy jednym stole na znak, że są już, z dniem ślubu, jedną rodziną. Dobrym rozwiązaniem jest wynajęcie sali, która ma dwa pomieszczenia – w jednym odbywa się przyjęcie, a druga służy do zabawy tanecznej. Planując rozmieszczenie gości, miejmy na uwadze ich wzajemne sympatie i antypatie – nie chcemy przecież, aby tak ważny dla nas dzień zepsuły kłótnie.

4. Wielkość stołu i przestrzeń
To również ważna kwestia, gdyż tłoczenie gości przy malutkich stolikach, narażanie ich na trącanie się łokciami i rozlewanie drinków jest mało estetyczne. Przyjmuje się, iż idealny prostokątny stół powinien mierzyć 2,5 a okrągły – 3 m szerokości. Odległość między stolikami powinna wynosić około metra.


Jeśli profesjonalna firma organizuje nam wesele, to możemy być spokojni o efekt. Jeśli jednak państwo młodzi sami je organizują, to powinni dopilnować czy w wynajętej przez nich sali rozmieszczenie gości zostało przeprowadzone w należyty sposób.

Czy informacje zawarte w tekście okazały się pomocne? Zapraszam do komentowania.

OCENA
5.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 4 =