Ile alkoholu na wesele?

Ślub    
ocena

Alkohol na polskim, tradycyjnym weselu wydaje się być standardem. I choć słyszy się o wielkich uroczystościach bez kropli procentowych trunków, trudno wyobrazić sobie, aby wszystkie wesela tak wyglądały.

Ile alkoholu na wesele?

Fot. Anita Szot

Organizując przyjęcie weselne, napotyka się piętrzące się problemy i rozterki. Do jednej z takich kwapiących spraw należy zakup alkoholu.
wódka weselna
Zastanówmy się zatem, jaki rodzaj trunków brać pod uwagę i przede wszystkim – jaką ich ilość trzeba będzie zakupić.

Z punktu widzenia tradycji zaślubin, konieczny będzie perlisty szampan, którym wzniesiemy toast za parę młodą. Alkohol ten stanowić będzie jedynie symboliczny epizod całej uroczystości, dlatego też nie powinno zamawiać się go dużo. Warto zaopatrzyć się w szampan dobrej jakości, którego jedna butelka 0,75 l powinna wystarczyć dla ok. 10 osób.
sxc.hu
Zakup piwa pozostaje kwestią sporną. Z jednej strony, jeśli na przyjęciu będzie dużo młodych osób, butelkowane piwo na stołach byłoby z pewnością mile widziane. Jednakże trzeba się zastanowić, czy mieszanie piwa z innymi alkoholami, m.in. z wódką wyjdzie gościom na dobre. Przyjęcie weselne nie powinno się skończyć zbyt wcześnie, a spożywanie takich wybuchowych mieszanek wróżyłoby rychłe zakończenie imprezy.

Teraz kolej na eleganckie butle z winem białym i czerwonym. Wino to alkohol, któremu mało kto może się oprzeć. Jest eleganckim trunkiem, uwielbianym zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn. Jego zbawienne działanie na układ krwionośny przemawia na rzecz osób starszych. Liczenie butelki wina na parę wydaje się być rozsądną kalkulacją. Jeżeli w menu nie będzie ryby, to kupujemy wino czerwone, najlepiej półwytrawne, gdyż ono będzie pasować zwolennikom słodkich, jak i wytrawnych alkoholi.                      sxc.hu

Nigdy nie wiadomo dokładnie, jakie będzie zapotrzebowanie na wódkę. Standardowo przyjmuje się 0,5 l dla jednej osoby. Niektórym wydaje się to za mało, innym za dużo, jednak taka ilość zazwyczaj wystarcza z zapasem. Wybór konkretnego rodzaju tego wysokoprocentowego alkoholu należy do pary młodej i rodziców.

Trzeba pamiętać, że ilość alkoholu i innych napojów przelicza się na osobę, wliczając wszystkich gości, łącznie z dziećmi, dlatego też zapas zawsze powinien pozostać. Duże grono gości, zwłaszcza kobiety preferują drinki. Trzeba to wziąć pod uwagę i do wódki dopasować napoje owocowe.

UWAGA!

Zanim zdecydujecie się na zakup alkoholi, warto udać się do kilku punktów sprzedaży i wynegocjować nie tylko dobrą cenę, ale także ewentualną możliwość zwrotu nadmiaru trunków. Nie wszystkie sklepy honorują zwroty pełnowartościowych butelek, dlatego trzeba najpierw dokładnie przeanalizować oferty.

Jak myślicie, jak ilość alkoholu jest odpowiednia według Was? Podzielcie się swoją opinią.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 3 =