Jak dobrać suknię ślubną do sylwetki?

Ślub    
ocena

Dobierając suknię ślubną powinniśmy kierować się nie tylko tradycją, lecz także własnymi upodobaniami oraz względami praktycznymi. Dodatkowo powinniśmy wziąć pod uwagę żelazne reguły mody, które określają dobór fasonu do określonej sylwetki.

Jak dobrać suknię ślubną do sylwetki?

photoxpress.com

Szukając sukni ślubnej wybieramy najbardziej bajkową, zjawiskową kreację, jaką możemy sobie wymarzyć. Panna młoda w dniu swojego ślubu powinna być olśniewająca. Warto pamiętać także o tym, że w czasie ślubu wszystkie oczy będą zwrócone na nowożeńców, dlatego ich kreacje powinny być nie tylko piękne, lecz także odpowiednio dobrane do sylwetki.

Zanim zdecydujesz się na konkretny fason zastanów się, jakie są atuty twojej sylwetki i mankamenty, które chciałabyś ukryć. Pamiętaj także o tym, że klasyka jest zawsze w dobrym stylu. Podążając ślepo za modą możesz rozczarować się za kilka lat, gdy będziesz oglądała ślubne zdjęcia, na których z perspektywy czasu będziesz wyglądała śmiesznie. Dopasuj też suknię do swojego charakteru. Jeśli jesteś z natury nieśmiała wybierz bardziej tradycyjne rozwiązanie, gdyż przesadna ekstrawagancja będzie zbyt krępująca.

Jeśli jesteś niska, nie wybieraj bufiastej sukni w stylu księżniczki, ponieważ utoniesz w jej fałdach. Mimo iż takie suknie są spełnieniem marzeń wielu kobiet, dobrze wyglądają jedynie na wysokich paniach z większym biustem. Suknia w stylu księżniczki lub balowa z wydłużonym trenem i krynoliną nadającą kształtu dolnej części ukryje zbyt okrągłe biodra, wyeksponuje ładne ramiona i dekolt oraz szczupłą talię.

Jeśli poza obfitymi biodrami mamy okrągły brzuszek warto wybrać suknię z gorsetem, która wyodrębni talię lub fason w stylu Józefiny, odcinany pod biustem i łagodnie spływający wzdłuż ciała. Jeśli mamy zbyt obfity biust warto wybrać suknię na ramiączkach, które utrzymają górę i ustabilizują całą suknię.

Szczupłe niskie dziewczęta wspaniale wyglądają w kroju syreny. Ten fason jest nie tylko piękny, lecz także bardzo kobiecy. Szczupłe i wysokie panie z małym biustem doskonale będą wyglądały w nowoczesnych, zwiewnych i lekkich kreacjach.

Czym się kierować przy wyborze sukni? Własnym gustem czy radami otoczenia?

OCENA
5.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
4 + 3 =