Jak się oświadczyć?

Ślub    
ocena

Najwyższy szczyt Tatr, wyjątkowe miejsce w prestiżowej restauracji czy może stadion – które z tych miejsc jest najlepsze na oświadczyny? I wreszcie jaką nadać im formę: tradycyjną, czy może zdecydować się na niezapomniane szaleństwo?

Jak się oświadczyć?

sxc.hu

Oświadczyny stanowią jedną z najważniejszych chwil w naszym życiu. Najczęściej inicjatywę przejmują mężczyźni aranżują całą sytuację tak, aby zaskoczyć swoją wybrankę. Bywa też tak, że para wspólnie decyduje się na ten krok, wybierając razem pierścionek oraz świętując to wydarzenie uroczystą kolacją w restauracji. Zdecydowanie rzadszym zjawiskiem są oświadczyny z inicjatywy partnerki. Takie rozwiązanie w naszej kulturze jest dopuszczalne, lecz nie preferowane, ponieważ w odczuciu wielu osób ujmuje męskości partnerowi.

Jeśli decydujemy się na spontaniczny wybór chwili oświadczyn i od dłuższego czasu nosimy przy sobie pierścionek zaręczynowy, najważniejsze jest odpowiednie wyczucie czasu. Należy dążyć do stworzenia intymnego nastroju wypełnionego atmosferą miłości. Wyczuwając tak błogą chwilę nie sposób nie wykorzystać nadarzającej się okazji do oświadczyn. Absolutnie niedopuszczalne jest oświadczenie się w nieodpowiedniej sytuacji, gdy partnerka czuje się czymś przygnębiona, przytłoczona przez jakiś problem, czy po prostu zmęczona i nie ma nastroju na romantyczne uniesienia. Oświadczając się w takiej chwili możemy nie uzyskać oczekiwanego radosnego przyjęcia.

Zanim postanowimy się oświadczyć powinniśmy być przekonani, że małżeństwo stanowi jeden z planów naszej partnerki. Jeśli przed planowanymi oświadczynami nigdy wcześniej nie rozmawialiśmy na ten temat i, co za tym idzie, nie znamy tak naprawdę stosunku naszej partnerki do małżeństwa, wówczas możemy postawić ją w nieprzyjemnej sytuacji, gdy czuje się ona zmuszana do czegoś, o czym tak naprawdę wcześniej nie myślała. Zanim zatem przystąpimy do oświadczyn, warto wybadać grunt.

Będąc pewnym uczuć własnych i partnerki możemy wreszcie wybrać odpowiedni sposób oświadczyn. Powinien być on zgodny z charakterem naszej wybranki. Jeśli jest ona osobą nieśmiałą wówczas nie powinniśmy robić z oświadczyn wielkiego show, gdyż takie widowisko może wywołać popłoch i chęć ucieczki. Jeśli partnerka nie lubi ekstremalnych sportów nie zmuszajmy jej też do skoków na bungee czy lotów paralotnią tylko po to, by uzyskać niezwykłą oprawę.

Jeśli nasza wybranka jest tradycjonalistką możemy oświadczyć się klasycznie. Romantyczna kolacja w pięknej scenerii. Najpierw obdarowujemy naszą wybrankę kwiatami, następnie w odpowiednim momencie klękamy na jedno kolano i prosimy ukochaną o rękę. Tradycyjne oświadczyny zazwyczaj odbywają się w domu przyszłej panny młodej lub w restauracji.

Jeśli jednak nasza partnerka jest otwarta na nowe doświadczenia możemy ją zaskoczyć, wybierając nietypowy sposób oświadczyn. Dobrym pomysłem są oświadczyny w miejscu publicznym, mogą być fascynujące, lecz wymagają odpowiedniego nakładu pracy. Niezwykłym sposobem są oświadczyny przez lokalne radio – spiker o umówionej godzinie nadaje specjalny komunikat z oświadczynami. Oczywiście zainteresowana para w tym czasie powinna słuchać radia wspólnie. Nietypowy sposób oświadczyn zależy przede wszystkim od naszej pomysłowości i znajomości charakteru partnerki, na tym polu wszystkie chwyty są dozwolone. Jeśli jednak przesadzimy z pomysłowością i przekroczymy granice dobrego smaku musimy liczyć się z rekuzą.

Jak wyglądały Wasze oświadczyny? Podzielcie się swoimi doświadczeniami w komentarzach.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 1 =