Jak udekorować salę weselną?

Ślub    
ocena

Jeszcze kilka lat temu przystrajaniem sali weselnej zajmowała się rodzina. Dziś zatrudniamy specjalistów od artystycznych dekoracji lub wynajmujemy profesjonalne lokale, które zapewniają autorską dekorację wnętrza sali.

Jak udekorować salę weselną?

photoxpress.com

Sznury pstrokatych balonów uwieszonych nad sufitem, chaotyczne serpentyny i dyskotekowe światła przeszły do lamusa. Obecny wystrój stali weselnej powinien być elegancki, gustowny oraz kolorystycznie skomponowany z całością oprawy wesela. Warto zatem lokal, w którym odbędzie się przyjęcie oddać w ręce profesjonalistów. Stylista wnętrz, który zajmuje się zawodowo wystrojem (na przykład weselnym) przygotuje dla nas kilka propozycji, z których wybierzemy tę, która będzie nam odpowiadała. Zazwyczaj każdy z ośrodków weselnych (sal, dworków, hoteli) w których odbywają się takie uroczystości, posiada własnego pracownika, który zajmuje się wystrojem lub też współpracuje z kimś, kto takich porad udziela. Dlatego też przy wyborze i wstępnej rezerwacji sali warto zapytać o polecanego przez właścicieli ośrodka stylistę.

Asortyment usług dekoracyjnych, z jakich możemy skorzystać organizując wesele jest niezwykle bogaty. Sama aranżacja sali weselnej polega na wybraniu kolorystycznego motywu przewodniego, dobraniu odpowiednich dodatków oraz ozdobnych akcesoriów. Jarmarczne, krzykliwe dekoracje zastąpiono zatem subtelną elegancją w barwach symbolizujących miłość, dostatek i radość. Najchętniej wykorzystywany zestaw kolorystyczny to biel, złoto oraz burgund. Taka kompozycja stwarza aurę bogactwa, przepychu i ciepła.

Jeśli nie posiadamy budżetu, który pozwoliłby nam na zatrudnienie stylisty, możemy sami wykonać dekorację sali. Może się to okazać ciekawym i zabawnym doświadczeniem. W takiej sytuacji warto pomyśleć o tym, aby stworzyć motyw przewodni, który będzie towarzyszył całej uroczystości. Jeśli wybór padnie na przykład na motyw kłosa, to może się on znaleźć zarówno na zaproszeniach ślubnych, w wiązance Panny Młodej jak i (w postaci uroczych snopków czy elementu dodatkowego w bukietach na stołach) w sali weselnej. Taki motyw przewodni nie tylko spaja całą uroczystość, ale również pokazuje, że o wszystkim pomyśleliśmy i perfekcyjnie przeprowadziliśmy przygotowania. Przy planowaniu samodzielnego dekorowania sali weselnej warto poszukać w internecie, popytać wśród znajomych i rodziny, pofantazjować – wszystko to pomoże nam w stworzeniu fantastycznej, niepowtarzalnej dekoracji, która zachwyci naszych gości.

UWAGA!

Aby zmniejszyć koszty dekoracji warto wybrać się na giełdę kwiatową (tam kupimy kwiaty i elementy dekoracyjne po cenach hurtowych).

Gdzie szukacie inspiracji ślubnych? Możecie polecić jakieś strony lub miejsca w sieci?

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 3 =