Jak udekorować stół weselny?

Ślub    
ocena

Każdy pragnie tego, aby jego dzień weselny wypadł idealnie i zadowolił wszystkich zaproszonych. Kwestie wizualne, jak odpowiednia dekoracja stołu i sali są bardzo ważne. Wpływają na pierwsze wrażenie gości, wchodzących do pomieszczenia weselnego. Sztuka ułożenia odpowiednich dekoracji powinna być więc zgłębiona przez tych wszystkich, którzy planują stanąć na ślubnym kobiercu.

Jak udekorować stół weselny?

sxc.hu

Postawmy na dekoracje wykwintne, ale z umiarem. Szczególnie jeśli chodzi o stół. Znajdzie się na nim mnóstwo potraw, ważne zatem, aby zapewnić odpowiednia przestrzeń pojawiającym się kolejno naczyniom i półmiskom.

Dominującym kolorem będzie oczywiście biel. Krzesła pary młodej, znajdujące się przy stole, powinny być odznaczone tak, aby było wiadomo, gdzie młodzi mają zasiąść. W tym celu można je udekorować białymi kokardami czy dekoracjami roślinnymi. Podobne motywy mogą znaleźć się też na stole. Biel, zieleń ozdób naturalnych, perełki, różyczki czy złote emblematy są uniwersalne i moda na nie jeszcze nie minęła.

Stół powinien być odpowiednio zastawiony. Sztućce ułożone w kolejności, by najdalej od zewnętrznej strony talerza znajdowały się te, którymi zaczniemy się posługiwać podczas posiłku, a najbliżej te widelce czy łyżki,  którymi będziemy jeść na końcu.

Na stole powinny znajdować się, między talerzami, kieliszki do odpowiednich napojów, także alkoholowych, a więc kieliszki do wódki, jaki i do wina oraz szklanki na zimne napoje.
Nie zapomnijmy o serwetkach. Na stole powinny się znajdować zarówno serwetki papierowe, jak i z materiału. Ciekawym rozwiązaniem jest też karteczka przy nakryciu z imieniem osoby zaproszonej, której przeznaczone jest dane miejsce. Unikniemy w ten sposób zamieszania przy stole.

Dekorując salę pamiętajmy o udekorowaniu progu, przez który pan młody będzie przenosił pannę młodą oraz o stole z lampkami szampana, czekającymi na młodych oraz gości wracających z kościoła lub urzędu. W sali odpowiednia ilość miejsca powinna być poświęcona miejscu na tańce, bez których się nie obejdzie.

Najlepiej dobrać dekorację, w której dominować będą dwa lub trzy jednolite kolory. Elementy dekoracji, Mimo że mogą być różne, powinny ze sobą harmonizować. Nie zapomnijmy więc o balonach zawieszonych u sufitu, wstążkach i bibułkach. Atmosferę i nastrój wprowadzą świece czy odpowiednie, niezbyt ostre, oświetlenie.

Pamiętaj, że o wyglądzie sali świadczy też ustawienie mebli i stołu weselnego, które powinny być tak ustawione, żeby jak najlepiej zagospodarować przestrzeń.
Salę oraz stół można dekorować osobiście, z pomocą gości lub wynająć jedną z wielu firm, które zajmą się tym profesjonalnie.

Dlaczego szukacie takich informacji? Czy okazały się pomocne?

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 4 =