Jak wybrać dobry zespół na wesele?

Ślub    
ocena

Każdy chce, by jego wesele było idealne, jednak często okazuje się, że do doskonałości zabrakło kilku elementów. Są wśród nich rzeczy, którymi nie należy się przejmować i trzeba po prostu zaakceptować fakt, że nie wszystko poszło po naszej myśli. Jednak kapela, która będzie bawiła gości przez całą noc to jeden z najważniejszych czynników, które zadecydują o poziomie wesela i wpłyną na sposób, w jaki zostanie ono zapamiętane przez nas i przez gości. By nie wystawiać się na krytykę ze strony niezadowolonych ciotek, wujków czy kuzynów, warto poważnie zastanowić się nad wyborem.

Jak wybrać dobry zespół na wesele?

sxc.hu

Osobiście nigdy nie zdecydowałbym się na zespół, który już grał na weselu kogoś spośród moich znajomych z oczywistych względów – na obu obecni będą po części ci sami ludzie, którym mogliby to uznać za przejaw braku oryginalności. Poza tym wydaje mi się, że lepiej jest samodzielnie odkryć jakiś zespół nieznany gościom.

Możliwości dotarcia do kapel jest sporo, głównie dzięki Internetowi. Wszystkie sensowne zespoły starają się promować w sieci na swoich stronach. Wiadomo jednak, że posłuchanie/obejrzenie ich na przykład na Facebooku nie pozwoli nam zdecydować, pozwoli jednak wykluczyć z wyścigu te, które nie podobają nam się pod względem prezencji. Oceniając zespoły weselne, zwracam uwagę na jednolite stroje, instrumentarium, a także liczbę śpiewających – te elementy wspólnie świadczą o profesjonalnym przygotowaniu do bawienia gości.

Warto skontaktować się z kilkoma kapelami i, jeżeli warunki nam na to pozwalają, posłuchać ich na żywo dla porównania. Spróbować wyszukać w Internecie informacje od innych młodych par, które się na nie zdecydowały. Przede wszystkim zaś należy omówić kwestie nawet nie tyle finansów, co sposobu prowadzenia zabawy i repertuaru. Dobrze, by był on zróżnicowany i odpowiadał gustom naszych gości – nie wszystkim mogą się podobać wulgarne przyśpiewki czy różnorakie dziwne konkursy.

Dla mnie najważniejsza jest jednak druga z wymienionych rzeczy – częstotliwość i długość grania oraz inicjatywa własna zespołu, aktywizowanie gości weselnych, charyzma. Także i w tym przypadku należy kierować się preferencjami własnymi i gości. Są zespoły, który przerwy robią sobie rzadko, a są takie, które pograją kilkadziesiąt minut po czym drugie tyle odpoczywają – jeżeli uczestnicy naszej zabawy przypuszczalnie nie będą mieli nic przeciwko temu, to wszystko w porządku, zawsze jednak lepiej, by chętni do tańca mieli taką możliwość, a nie musieli czekać na zespół. Są przecież i takie, gdzie skład wymienia się, by muzyka cały czas grała.

Czy na Waszym weselu były gry i zabawy? Czy prowadził je DJ lub zespół? A może wynajęliście wodzireja? Dajcie znać!

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 4 =