Jak wybrać ślubny garnitur?

Ślub    
ocena

Podczas ślubu cała uwaga skupia się na wyglądzie pary młodej. Goście zauważają przede wszystkim to, jak młodzi zaprezentują się na ceremonii, przywiązując mniejszą uwagę do dekoracji czy samego przebiegu ceremonii. Dużo większa jednak uwaga skupia się na pannie młodej, w cieniu której znajduje się pan młody. Mimo to wybór odpowiedniego ślubnego garnituru stanowi jedną z najważniejszych części przygotowań ślubnych.

Jak wybrać ślubny garnitur?

sxc.hu

Zacznij się rozglądać za odpowiednim garniturem ślubnym, jak tylko zaplanujecie z wybranką datę ślubu. Jeżeli zaczniesz poszukiwania wcześniej, będziesz mieć dużo czasu i mniej stresu. Najlepiej jest rozpocząć takie poszukiwania prostym rozglądaniem się. Możesz wybrać się w tym celu na spacer oglądając witryny sklepów z garniturami, porównywać ceny i precyzować swój gust. Po takiej wycieczce będziesz mniej więcej wiedzieć, co ci się podoba.

Podczas wyboru garnituru zwróć przede wszystkim uwagę na materiał, z jakiego jest garnitur wykonany. Pozwoli ci to ocenić, czy dany garnitur przetrwa lata, czy też szybko przestanie się ładnie prezentować. Jednym z ulubionych materiałów jest wełna, natomiast poliester czy mikrofibra uchodzą za mniej cenne czy wygodne materiały, chociaż ich walorem jest łatwe obchodzenie się z wyrobami z nich wykonanymi oraz ich ładne prezentowanie się. Jeśli wybierasz garnitur, który masz zamiar założyć tylko raz, na swoim ślubie, wtedy gatunek nie jest tak ważny, jak styl.
Skup się na stylu garnituru ślubnego. To najważniejsze kryterium wyboru. Garnitur powinien być idealnie dopasowany i na to musisz zwracać uwagę przede wszystkim podczas przymiarek. Drobne niedociągnięcia będą zażegnane po kilku przeróbkach, ale garnitur musi na tobie generalnie dobrze leżeć.

Wybierz także odpowiednie spodnie do garnituru. Zazwyczaj wchodzą one w skład kompletu, ale możesz też je dobrać osobno. To kwestia gustu i potrzeb. Skup się, aby spodnie były wykonane z tego samego materiału, co reszta garnituru oraz aby były w tym samym kolorze. Obie części stroju muszą być idealnie dopasowane, inaczej garnitur będzie stanowił katastrofę.
Skonsultuj się z osobą, która planuje i przygotowuje ślub, aby potwierdzić, że garnitur będzie pasować do ceremonii, w której każdy detal odgrywa ważną rolę, nie mówiąc o wyglądzie młodej pary. Poradź się także ukochanej, aby dopasować style waszych ubiorów.

garnitur Pan MłodyFot. Dawid Markiewicz

Wybierając się na zakupy zabierz ze sobą świadka lub przyjaciela, aby służył ci radą. Zmierz kilka garniturów i zobacz co ci pasuje, a co nie. Nabierając rozeznania, wybierz odpowiedni strój dla siebie, który będzie pasował do ceremonii i w którym będziesz się dobrze czuć.

Po wyborze odpowiedniego garnituru przechowuj go bezpiecznie do dnia ślubu. Zmierz na wszelki wypadek jeszcze przed uroczystością. Garnitur, obok sukni ślubnej, odgrywa najważniejszą rolę na ślubie.

Jak według Was powinien wyglądać strój pana młodego? Czekam na Wasze opinie.

OCENA
1.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 4 =