Jak wybrać zespół weselny?

Ślub    
ocena

Wybór zespołu weselnego to bardzo odpowiedzialne zadanie, ponieważ to właśnie od niego zależy, czy goście będą się dobrze bawili. Oprawa muzyczna ślubu jest ukoronowaniem całego przyjęcia, buduje atmosferę całej uroczystości.

Jak wybrać zespół weselny?

sxc.hu

Zespół muzyczny pełni wiele funkcji. Nie tylko gra na sali weselnej, lecz także towarzyszy wyprowadzeniu panny młodej z domu oraz często tworzy akompaniament do innych regionalnych tradycji, takich jak wykupywanie panny młodej.

Zespół powinien mieć w swych szeregach wodzireja, który potrafi zachęcić gości do wspólnej zabawy. Animatorskie zdolności są także konieczne w czasie oczepin, kiedy to ktoś z zespołu prowadzi konkursy i inne zabawy związane z tą weselną tradycją. Wybór zespołu weselnego jest ważnym zadaniem, ponieważ od tej decyzji zależy dobra zabawa gości.

Warto wybierać zespół, który ma duże doświadczenie w prowadzeniu ślubów. Wówczas mamy gwarancję, że lider rozpocznie w odpowiednim momencie pierwszy taniec, zaprosi gości do wzniesienia toastu, czy też wypicia „gorzkiej wódki”. Bardziej doświadczeni muzykanci mają w swoim repertuarze ludowe przyśpiewki, dzięki którym zachęcą gości do wspólnego śpiewania.

Warto poprosić znajome pary, które niedawno brały ślub o polecenie zespołu i pożyczenie płyty z wesela, na której najlepiej widać styl muzyczny, umiejętności wokalne, repertuar oraz sposób angażowania do zabawy gości weselnych. Jeśli nie mamy takiej możliwości warto poprosić wybrany zespół o audiowizualny zapis prowadzonych imprez. Większość zespołów z pewnością dysponuje tego typu nagraniem.

Zanim podpiszemy umowę z zespołem powinniśmy zatwierdzić repertuar, poprosić o przygotowanie wybranej piosenki na pierwszy taniec oraz ustalić zestaw zabaw. Nie powinniśmy w tych kwestiach ślepo zdawać się na gust zespołu, ponieważ możemy być niemiło zaskoczeni. Pamiętajmy także o tym, że należy ustalić czas grania oraz ilość przerw w czasie całego wieczoru.

Czym się kierować przy wyborze zespołu weselnego? Na co zwracać uwagę?

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 1 =