Jak zrobić kartkę ślubną?

Ślub    
ocena

Sklepy kuszą nas gotowymi produktami, gotowymi hasłami i formułkami. Postanowiłam, że nie dam się skusić masowej papce. Przy każdej możliwej okazji staram się robić różne rzeczy sama. Nawet, gdy wybieram się na ślub bliskich mi osób i chcę życzyć im wszystkiego dobrego, staram się to robić w sposób oryginalny.

Jak zrobić kartkę ślubną?

Fot. Monika Piotrowska

Zamiast kupować gotowe kartki z życzeniami i gratulacjami, robię je więc samodzielnie.

Wśród wielu kategorii produktów w serwisie Allegro.pl znajdziemy rękodzieło. Oprócz decoupage’u i szycia jest tam także scrapbooking. Scrapbooking to sztuka ręcznego dekorowania przedmiotów takich jak albumy, notesy i kartki, za pomocą kolorowych papierów, naklejk, koralików, wstążek, pieczątek, szablonów i aplikacji. Mówi się, że im bardziej kreatywna jest osoba, tym ciekawsze efekty uzyskuje w scrapbookingu.

Gdy zajrzymy do zakładki scrapbooking, naszym oczom ukaże się dość imponująca lista przedmiotów. Filce, tasiemki, dziurkacze, piórka, guziki, i wiele, wiele innych - tymi wszystkimi rzeczami można tworzyć na prawdę ciekawe ozdoby. Ale wróćmy do ślubnych kartek.

Będzie potrzebne:

ozdobny papier w formacie A4 o gramaturze ok. 250-350 g/m2
kolorowy papier
naklejki
aplikacje
nożyczki
klej
linijka
wstążka
ołówek

Kartkę składamy na pół. Na pierwszej stronie układamy posiadane ozdoby. Tworzymy dowolną kompozycję. Może być bezpośrednio związana ze ślubem, ale nie musi. Jeśli dobrze znamy młodą parę, możemy pokusić się o jakiś żarcik (np. karykatura). Kiedy już skończymy planować swoją pracę, możemy zabrać się do wykonania ozdób.

Jeśli chcemy użyć motywu ślubnego, np. strojów państwa młodych, nic nie stoi na przeszkodzie, aby wyciąć je z grubszego papieru. Najpierw jednak warto posłużyć się linijką i ołówkiem do narysowania ich. Wszystkie elementy wycinamy i przyklejamy do kartki. Obrączki, gołąbki - je również możemy wyciąć z papieru lub tkaniny.

To, czy życzenia i gratulacje napiszemy własnoręcznie, czy zrobimy to w edytorze tekstu i wydrukujemy, zależy tylko od nas i naszego pisma. Jeśli bazgrzesz jak kura pazurem - wybierz komputer. Jeśli lubisz pisać i interesuje cię kaligrafia, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wypisać zaproszenia odręcznie.

Taka własnoręcznie wykonana kartka ma nad zwykłymi jedną, zdecydowaną zaletę: w pełni oddaje to, jak bardzo zależy nam na młodych i ich szczęściu. Poświęciliśmy na wykonanie jej swój czas i energię. Nie każdego na to stać.

Jeśli chcemy użyć motywów kwiatowych, standardowych dla gratulacji i życzeń, nie musimy wcale kupować gotowych kwiatków. Możemy zrobić je samodzielnie z filcu, tkaniny lub wstążki. W serwisie YouTube znajdziecie tutorial, z którego nauczycie się robić wstążeczkowe róże:

Jak myślicie - ręcznie wykonana kartka to dobry pomysł? Gdybyście otrzymali taką od kogoś, co byście pomyśleli? Podzielcie się opiniami.

OCENA
5.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 3 =