Jaką sukienkę wybrać na ślub cywilny?

Ślub    
ocena

Ślub to ważne wydarzenie w życiu każdej kobiety, bez względu na to czy jest to ślub kościelny, czy też cywilny. Jednak ze względu na powagę i wyjątkowość tego dnia, każda Panna Młoda pragnie wyróżniać się strojem spośród wszystkich zebranych. I właśnie wtedy pojawia się dylemat, co założyć na ślub cywilny?

Jaką sukienkę wybrać na ślub cywilny?

photoxpress.com

Nie wiedzieć dlaczego, utarło się już przekonanie, że ślub cywilny jest wydarzeniem mniej ważnym ślubem. I o ile dla prawdziwych katolików jest on jedynie zwykłą formalnością, bo prawdziwy ślub składają przed Bogiem w kościele, to dla wielu osób, właśnie prawne zawarcie związku małżeńskiego stanowi podstawę wspólnego życia. I dlatego właśnie tak dużo czasu zajmuje kobietom podjęcie decyzji, co założyć, aby pomimo urzędowego charakteru uroczystości, wyglądać olśniewająco i pięknie.

Pierwsza podstawowa zasada głosi, że zakładana na ślub cywilny sukienka, musi być nowa, nigdy wcześniej nie noszona. Sukienka, ponieważ po wieloletniej tradycji zakładania na tego typu uroczystości poważnych i bardzo formalnych garsonek, wyniesionej jeszcze z okresu komunizmu, kobiety współczesne zdecydowanie odrzuciły ten trend. To właśnie dzięki temu odbywające się w Urzędzie Stanu Cywilnego śluby przestały być tak ponure. Stały się równie uroczyste jak śluby kościelne.

W Urzędach Stanu Cywilnego coraz częściej pojawiają się panny młode w zwiewnych sukienkach, które kolorystyką i materiałem nieco przypominają suknie ślubne. Najczęściej zatem wybierane są suknie w kolorze écru lub bieli, sięgające kolan, zdecydowanie rzadziej zdarzają się wyniosłe i pełne szyku, długie suknie wieczorowe.

Dużo jednak zależy od pory roku. Wiele Pań bowiem rezygnuje z delikatnych i uroczych sukienek, na rzecz nieco bardziej praktycznych i cieplejszych, ponadto zakładane są do nich płaszcze lub ocieplane bolerka, również nawiązujące do tradycji ślubów kościelnych.

Czy informacje zawarte w tekście okazały się pomocne? Zapraszam do komentowania.

OCENA
4.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 3 =