Jakie dekoracje na Walentynki?

Ślub    
ocena

Walentynki kojarzą się z krwistą czerwienią, sercami płonącymi ognistym uczuciem. Początkowo, kiedy zwyczaj ten dotarł do Polski, zarezerwowany był tylko dla zakochanych. Obecnie zwyczaj wysyłania walentynek dotyczy też przyjaciół i znajomych. 14 lutego to dzień, w którym poczta kwiatowa działa bez chwili wytchnienia. Skrzynki pocztowe i mailowe obciążone są tonami kartek walentynkowych. Coraz częściej z tej okazji dekorujemy nasze domy.

Jakie dekoracje na Walentynki?

Fot. Anita Szot

Jeśli spodziewasz się wizyty ukochanego lub sympatii, stwórz w pokoju romantyczną atmosferę, abyście razem poczuli magię walentynek. Oprócz słodkich przekąsek, przygotuj kilka rekwizytów, które pomogą stworzyć miłosny klimat.

Na drzwiach powieś walentynkowy wieniec. Jest on prosty i niedrogi w wykonaniu.

Będzie potrzebne:

metalowy wieszak,
kilka rolek po papierze toaletowym,
czerwona farba plakatowa,
blok techniczny w kolorze czerwonym,
klej,
nożyczki.

 1. Krok pierwszy

  Z wieszaka uformuj koło, zachowując niezmienioną końcówkę do zawieszenia na drzwiach.

  wieszak

  sxc.hu

 2. Krok drugi

  Każdą rolkę natnij wzdłuż czerwonej linii, tak jak na rysunku i następnie nałóż na drut. Rolki nakładaj ściśle jedna obok drugiej.

  rolka

  Rys. Anita Szot

 3. Krok trzeci

  Kolejnym krokiem będzie ich pomalowanie. Podczas schnięcia rolek, przygotuj serca, wycięte z bloku technicznego. Zróżnicuj ich wielkość i zmodyfikuj nieco kształt. Tak różnorodne ozdoby, przyklej do suchych rolek. Postaraj się, aby zasłoniły całą bazę. Gotowy wieniec można przystroić ognistą wstążką i zawiesić na drzwi.

  farba

  sxc.hu

Kolejną walentynkową ozdobą będzie długa sercowa girlanda, której wykonanie zajmuje kilka minut. Wystarczy, że przygotujesz długi pasek czerwonego papieru. Nie powinien on być cienki, ponieważ nie będzie efektownie wyglądać. Świetnie sprawdzi się kolorowy bristol. Od wielkości serc w girlandzie, zależeć będzie szerokość potrzebnego paska. Papier złóż w harmonijkę i na wierzchniej stronie narysuj ołówkiem serce. Następnie wytnij i rozwieś gotową girlandę. Możesz przygotować kilka niezależnych łańcuchów lub skleić je taśmą, aby otrzymać bardzo długi pas.

Ostatnią z proponowanych ozdób będzie dekorowanie kieliszków do wina. Wykorzystując farby do malowania na szkle, przygotuj drobne serduszka, które po wyschnięciu przyklej na dokładnie odtłuszczoną, szklaną powierzchnię. Jeśli zależy Ci na subtelnej ozdobie, na jednym kielichu przymocuj maksymalnie trzy maleńkie serduszka.

Na stole, koniecznie usta świece, których światło delikatnie rozproszy się po pokoju.

A Jak Wy przystrajacie dom na Walentynki? Czego nie może zabraknąć?

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 5 =