Jakie prezenty zamiast kwiatów na ślub?

Ślub    
ocena

Jeszcze do niedawna podstawowym i najważniejszym elementem każdego ślubu były kwiaty. Młoda Para była nimi obdarowywana przez gości i stanowiło to swego rodzaju tradycję. Jednak, jak wszystko, tradycja również się zmienia. Narzeczeni coraz praktyczniej podchodzą do kwestii ślubu i rezygnują z tego, co niepotrzebne lub co bardzo szybko straci swoją wartość.

Jakie prezenty zamiast kwiatów na ślub?

photoxpress.com

Właśnie tak wygląda sytuacja jeżeli chodzi o kwiaty ślubne, które zwykle jeszcze tego samego dnia lądują nawet nie w pięknych wazonach, ale w wiaderkach na podłodze, bo jest ich tak dużo, że trudno pomieścić. Poza tym, zwykle natychmiast po ślubie Para Młoda wyjeżdża w podróż poślubną, a po ich powrocie kwiaty są już wysuszone i nadają się jedynie do wyrzucenia. Stąd właśnie coraz popularniejsze jest umieszczanie na zaproszeniach wierszyka bądź notatki informującej gości, żeby zamiast kwiatów, które są nieraz bardzo kosztowne, obdarować ich czymś innym.

Lista najpopularniejszych prezentów, które Młoda Para pragnie otrzymać zamiast kwiatów jest stosunkowo długa. Do tych, które Młode Pary najczęściej chcą otrzymywać należą pluszowe maskotki, słodycze oraz podstawowe przybory szkolne. Narzeczeni najczęściej zostawiają sobie symbolicznego pluszaka lub kilka czekoladek na osłodę i pamiątkę ślubu, a pozostałe otrzymane prezenty przekazują jako dar dla najbardziej potrzebującego Domu Dziecka lub szkoły, której uczniowie ze względu na problemy finansowe rodziców nie posiadają podstawowych przyborów, jak zeszyty, długopisy, linijki czy przybory do rysowania, jak kredki, flamastry, bloki rysunkowe czy kolorowe papiery. Ponadto w Domach Dziecka wielokrotnie ze względu na dużą liczbę wychowanków, brakuje nie tylko przyborów szkolnych, ale samych zabawek, które szczególnie dla małych dzieci są bardzo ważne.

zdjęcia ślubne plenerFot. Dawid Markiewicz

Innym, bardzo popularnym prezentem przekazywanym zgodnie z życzeniem Parze Młodej są kupony Lotto. Wytypowane przez gości liczby niejednokrotnie mogą przynieść Młodej Parze szczęście, a co za tym idzie mniejszą bądź większą wygraną.

Młodzi, którzy jednak pragną zamienić kwiaty na bardziej sentymentalny i trwały prezent, decydują się bardzo często na książki, kwiaty doniczkowe czy drobiazgi do domu, takie jak naczynia, kubki, ściereczki czy obrusy.

Jednym z bardziej popularnych „zamienników” kwiatów są wina, o które Młodzi proszą w zaproszeniach specjalnymi wierszykami lub też najróżniejsze alkohole, które mają uzupełnić barek Nowożeńców.

Co zamiast kwiatów warto by było według Was sprezentować młodej parze? Podzielcie się swoimi pomysłami w komentarzach.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 1 =