Kalendarz ślubny

Ślub    
ocena

Zabierając się za organizację swojego wesela najlepiej rozpocząć od zrobienia listy niezbędnych przygotowań. Pozwoli ci to na uporządkowanie spraw, którymi trzeba się zająć oraz na niepominięcie żadnej z nich. Wesele stanowi najważniejszy dzień w twoim życiu i powinno zostać należycie zaplanowane.

Kalendarz ślubny

sxc.hu

Zacznij od podziału obowiązków. Wybierz kilku zaufanych przyjaciół i rozdziel zadania do wykonania. Uczyń jednego z nich odpowiedzialnym za kwiaty, innego za zaopatrzenia wesela w alkohol. Taki podział obowiązków między bliskich pozwoli ci na odciążenie siebie z presji, jaką wywołuje organizacja wesela i jednocześnie sprawi, że organizowanie stanie się zabawą, w której będą uczestniczyć najbliżsi.

Zaplanuj budżet, jaki chcesz przeznaczyć na zorganizowanie swojego wesela i pod żadnym pozorem nie przekraczaj go. Podczas ślubnych przygotowań łatwo tracić kontrolę nad wydatkami. Trzymanie się wcześniej wyznaczonego budżetu zaradzi temu.

Przemyśl wszystkie widziane dotychczas wesela i wyciągnij wnioski. Przemyśl sobie co ci się na nich podobało, a co nie. Porozmawiaj z osobami, które też przechodziły przez organizowanie wesela. Poproś o rady i wskazówki.

Możesz zdecydować się na powierzenie organizacji wesela profesjonalnej firmie zajmującej się tego typu działalnością. Będziesz wówczas w dużej mierze odciążona i poczujesz mniej napięcia.
Zacznij organizowanie wesela z wyprzedzeniem. Zdecyduj gdzie się ono odbędzie i zarezerwuj miejsce. Przygotowania powinny się rozpocząć na wiele miesięcy wcześniej tak, aby wszystko przebiegało sprawnie i bezstresowo. Zanim wybierzesz miejsce dowiedz się, czy pogoda będzie miała wpływ na przebieg wesela, jak daleko znajduje się miejsce od miejsca zaślubin, w jaki sposób przetransportować gości z jednego miejsca do drugiego oraz pomyśl o noclegu dla tych, którzy przyjechali z daleka.

Zrób listę gości. Pamiętaj, że to twój dzień i że powinni się znaleźć ci, których chcesz mieć tego dnia przy sobie. Ich ilość zależy też od budżetu. Przemyśl więc listę uważnie.
Osoby, które będą ci pomagać w organizowaniu wesela muszą być godne zaufania. Wybierz członków swojej rodziny i przyjaciół, którym ufasz i których lubisz. Powierz organizowanie profesjonalistom, którzy wiesz, że cię nie zawiodą.

UWAGA!

Zaplanuj sobie dokładnie wszystko, co musisz zrobić od dnia dzisiejszego do ślubu. Pracuj z listą w trakcie organizowania wesela, uzupełniaj i skreślaj. Pomoże ci ona orientować się w tym, jak daleko posunęły się przygotowania i jakie mają tempo. Będziesz trzymać rękę na pulsie.

Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Wypowiadajcie się w komentarzach.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
4 + 2 =