Muzyka na ślub

Ślub    
ocena

Najważniejszym elementem każdego wesela jest dobra zabawa. Jednak nie może się ona obyć bez doskonałej muzyki. Stąd tak ważny jest dobór właściwego zespołu muzycznego, który profesjonalnie wywiąże się ze swojego zadania. Jednak, wbrew pozorom, wcale nie jest to takie łatwe i wielu parom przysparza przed ślubem wielu problemów.

Muzyka na ślub

sxc.hu

Uświetnieniem i dostarczeniem gościom weselnym rozrywki i zabawy przy dźwiękach muzyki zajmuje się zwykle wynajęty do tego celu zespół weselny wykonujący muzykę na żywo lub DJ odtwarzający muzykę z płyt. Choć od lat to zespoły muzyczne były jedyną, cieszącą się niesłabnącą popularnością, możliwością wybieraną przez nowożeńców. Współcześnie są coraz częściej wypierane właśnie przez DJ-ów, którzy w przeciwieństwie do zespołów (ograniczonych ze względu na umiejętności i ilość instrumentów), są w stanie odtworzyć z płyt każdy utwór.

Muzyczna część wesela zaczyna się już w domu Panny Młodej, kiedy po błogosławieństwie wraz z przyszłym małżonkiem wychodzi z domu przy dźwiękach weselnej muzyki, odprowadzającej Młodych do samochodu. Tą częścią zajmuje się zatrudniona na weselu orkiestra. Kolejnym etapem, do którego bez wątpienia powinna być włączona odpowiednio dobrana i skomponowana muzyka jest sam Kościół. I choć w większości przypadków opiera się ona wyłącznie na obecnym tam organiście, wiele par decyduje się na uświetnienie tej uroczystości śpiewem w wykonaniu solisty, któremu towarzyszyć będą dźwięki skrzypiec czy fletów.

muzyka na weseleFot. Dawid Markiewicz

Ostatnim, ale jednak najważniejszym elementem, bez którego nie może obyć się żaden ślub jest muzyka na sali weselnej umilająca gościom czas i zabawiająca ich aż do białego rana. To właśnie wtedy opiekę nad muzyczną oprawą przejmuje zespół lub DJ. Obie z tych opcji mają zarówno swoje plusy i minusy. W przypadku DJ-a sprawa jest stosunkowo jasna. Posiada on w swoim repertuarze, wszystko czego sobie życzymy. Nie musimy obawiać się również o wykonanie, ponieważ muzyka zabrzmi w oryginale. Wystarczy jedynie wcześniej ustalić, w jakim stylu mają być odtwarzane piosenki, jakich wykonawców chcemy usłyszeć, a jakich nie.

Sytuacja jest nieco bardziej skomplikowana w przypadku zespołu muzycznego. Para Młoda bowiem musi wybrać taką orkiestrę, która gra odpowiadającą im muzykę, ponieważ nie będzie mogła później wymagać od niego repertuaru, którego nie potrafią zagrać lub nie znają. Ponadto  przy wyborze zespołu należy kierować się również kwestią, jaką muzykę preferuje. I choć coraz częściej młodzi odchodzą od tradycyjnych weselnych piosenek na rzecz najnowszych przebojów, nadal bardzo często goście bawią się najlepiej właśnie przy starych i tradycyjnych już kawałkach.

Na ślubie preferujecie muzykę graną przez zespół czy DJa? Zachęcam do wypowiadania się w komentarzach.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 5 =