Podziękowania dla rodziców na weselu - jaki prezent wybrać?

Ślub    
ocena

Tradycyjnym i obowiązkowym elementem każdego wesela jest część, kiedy młoda para w oficjalny i bardzo uroczysty sposób składa podziękowania swoim rodzicom. Nowożeńcy dziękują wtedy zwykle nie tylko za pomoc w przygotowaniu wesela, ale także za trud włożony w ich wychowanie, za miłość, opiekę i troskę.

Podziękowania dla rodziców na weselu - jaki prezent wybrać?

sxc.hu

Jest to bardzo wzruszająca chwila nie tylko dla Młodej Pary i jej rodziców, ale także dla wszystkich zgromadzonych gości. Z tej okazji bardzo często wykonywana jest piosenka „Cudownych rodziców mam” Urszuli Sipińskiej lub inny, ulubiony utwór rodziców. Tradycją jest również, że w trakcie tańca z rodzicami, pary wymieniają się między sobą. To bardzo miły gest świadczący o przyjęciu do rodziny.

Bardzo wielu narzeczonych tuż przed ślubem ma jednak wątpliwości, w jaki sposób zorganizować tego rodzaju podziękowania. Niektórzy wolą z tej części zupełnie zrezygnować, szczególnie jeżeli rodzice to osoby starsze lub zwyczajnie nieśmiałe. Zwykle wtedy młodzi organizują kameralny obiad i przy tej okazji składają rodzicom podziękowania oraz wręczają prezenty. I właśnie tu rodzi się kolejny problem. Co wręczyć rodzicom, aby był to prezent godny tego, co zrobili dla swoich świeżo poślubionych dzieci.

Wiele młodych osób stawia na klasykę i decyduje się na wręczenie rodzicom prezentów klasycznych aczkolwiek nie zbyt oryginalnych. Należą do nich albumy lub ramki ze zdjęciami młodej pary, czy standardowe już kwiaty. Kwiaty jednak niestety bardzo szybko usychają i rzadko pozostają pamiątką na dłużej. Nieco bardziej humorystycznym prezentem są przygotowywane specjalnie na tę okazję dyplomy lub koszulki dla super rodziców.

Coraz częściej nowożeńcy decydują się jednak podziękować rodzicom w nieco inny sposób. Prezenty wybierane są dla nich ze względu na ich upodobania, marzenia czy też gust. Stąd też obecnie rodzice młodej pary otrzymują coraz częściej specjalnie przygotowane na tą okazję kosze słodyczy, puchary dla najlepszych rodziców, telewizory, książki, kwiaty doniczkowe.

W ostatnich latach jednak coraz bardziej popularne stają się, organizowane w ramach prezentu dla rodziców, wycieczki.

Macie jakieś inne pomysły na prezent w ramach podziękowań dla rodziców podczas wesela? Podzielcie się nimi w komentarzach.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 4 =