Wieczór panieński - pomysły

Ślub    
ocena

Ślub i spędzenie reszty życia z tym jedynym, najwspanialszym mężczyzną to marzenie każdej kobiety. Jednak nim do tego dojdzie i nim para stanie na ślubnym kobiercu, gdzie powie sobie sakramentalne „TAK”, każde z partnerów, zarówno kobieta, jak i mężczyzna, zgodnie z tradycją musi spędzić na zabawie ostatni wieczór swojego stanu wolnego i oderwać się na chwilę od stresujących przygotowań ślubnych.

Wieczór panieński - pomysły

sxc.hu

Stąd właśnie tak popularne wieczory panieńskie i kawalerskie. Organizacją wieczoru panieńskiego zajmują się najczęściej koleżanki i przyjaciółki przyszłej żony, ewentualnie jej świadkowa, jeżeli jest bliską i zaprzyjaźnioną osobą. Pod wpływem wielu zagranicznych filmów utarł się zwyczaj, że wieczory panieńskie powinno urządzać się w przeddzień ślubu. Jednak w praktyce jest to niemal niemożliwe. Od samego rana w dniu ślubu Panna Młoda musi być na nogach, aby sprostać wszystkim przygotowaniom, zabiegom fryzjerskim i kosmetycznym, a ponadto musi się wyspać, aby móc przetańczyć całą noc. Dlatego wieczory panieńskie urządzane są zwykle tydzień lub dwa tygodnie wcześniej.

W organizacji wieczoru panieńskiego najważniejsze jest to, aby przebieg imprezy i związane z nią plany nie były znane przyszłej Pannie Młodej. Jedyne, o czym może, a nawet powinna wiedzieć jest termin oraz lista gości, którzy przybędą. Najczęściej każdy wieczór panieński zaczyna się w domu, gdzie zbierają się wszystkie uczestniczące w nim panie, a następnie udają się na miejsce imprezy. Ciekawym pomysłem na wyróżnienie się z tłumu jest wybranie jednego, określonego stylu lub motywu przewodniego. Bardzo często jest nim wybranie koloru jednego z elementów ubioru, który założą wszystkie panie (najczęściej jest to czerwień). Zdarzają się również jednakowe dodatki, jak boa z piór, opaski na włosy z diabelskimi różkami, koszulki informujące o uczestnictwie w wieczorze panieńskim i inne.

Doskonałym sposobem jest znalezienie jednego konkretnego miejsca, w którym wszystkie panie spędzą noc. Rezerwacji należy jednak dokonać dużo wcześniej, szczególnie wtedy, gdy grupa jest nieco większa. Ponadto tym, co króluje wśród pomysłów na prezenty dla przyszłej Panny Młodej, na które składają się zwykle wszystkie jej koleżanki, jest bielizna i erotyczne, śmieszne drobiazgi mające urozmaicić życie małżeńskie. W czasie wspólnej nocnej zabawy doskonałym urozmaiceniem i okazją do zabawy są liczne testy i zagadki, dotyczące życia małżeńskiego i przyszłego małżonka.

Macie jakieś inne pomysły na organizację wieczoru panieńskiego? Podzielcie się nimi w komentarzach.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 4 =