Życzenia dla młodej pary

Ślub    
ocena

Ślub dwojga ludzi to piękne wydarzenie nie tylko dla samych Nowożeńców, ale także dla ich rodziny, najbliższych i przyjaciół. Wszyscy chcą w tym dniu towarzyszyć Młodej Parze i razem z nimi świętować początek nowej drogi życia. I nie ma w tym nic dziwnego. Stąd tak ważne dla wielu jest przekazanie w tym dniu świeżo poślubionej parze najpiękniejszych, najszczerszych, a przede wszystkim płynących prosto z serca życzeń.

Życzenia dla młodej pary

sxc.hu

Tradycja składania życzeń i winszowania jest w Polsce bardzo rozpowszechniona i ma swoje głębokie korzenie. Stąd też żadna ważna uroczystość, a w szczególności ślub, nie może się bez nich odbyć. Pierwsze życzenia Młoda Para otrzymuje do rodziny i przyjaciół natychmiast po wyjściu z kościoła lub Urzędu Stanu Cywilnego. Życzenia te są zwykle spontaniczne, płynące prosto z serca, wypowiadane jeszcze pod wpływem cudownej i wyjątkowej atmosfery zawarcia małżeństwa.

Jednak bez względu na to, jak szczere i serdeczne są życzenia, ważne jest zachowanie w nich pewnej kolejności. Jako pierwsi Młodej Parze życzenia powinni złożyć świadkowie, przy czym jak mówi tradycja, najpierw powinien zrobić to mężczyzna, co przynosi szczęście i dostatek w małżeńskim życiu. Następnie, zaraz po świadkach, życzenia składać powinni rodzice, dziadkowie, najbliżsi krewni i dopiero wtedy przyjaciele, znajomi i sąsiedzi, którzy również zaszczycili uroczystość swoją obecnością.

Kolejne życzenia, które przyjmuje Młoda Para w dniu ślubu, to te otrzymane wypisane na ślubnych kartkach otrzymanych od gości. Jest to już nieco mniej spontaniczny sposób składania życzeń, bardziej przemyślany i zapewne wielokrotnie wcześniej powtarzany, szczególnie jeżeli treść życzeń jest już wydrukowana na kartce, a wręczający ją jedynie się pod nimi podpisali. Niemniej, jest to jedna z tych form otrzymywania życzeń, do której można powrócić po latach i mile wspominać tą chwilę.

Kolejnym ciekawym sposobem na złożenie życzeń Młodej Parze i wyrycie się w ich pamięci jest wpisanie się do specjalnie przygotowywanej przez wielu Nowożeńców księgi życzeń. Zwykle jest ona ułożona w widocznym miejscu na sali weselnej, a Młodzi zachęcają do wpisania się do niej. Jest to naprawdę wartościowa i godna zachowania pamiątka, stąd życzenia w niej wypisane zwykle przeradzają się w dłuższe listy od najbliższych do Pary Młodej. Jest to bardzo miła i warta kontynuowania tradycja.

Czego życzyć Młodej Parze, aby jej życie płynęło równie radośnie i szczęśliwie jak w dniu ślubu? Na pewno szczęścia na nowej drodze życia, zgody, wzajemnego szacunku, oczywiście pieniędzy, które szczęścia wprawdzie nie dają, ale znacząco ułatwiają życie, zdrowia, miłości, sukcesów w życiu zawodowym oraz spełnienia wszystkich marzeń. Warto również znaleźć ciekawy i pasujący do okazji aforyzm lub cytat.

Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Wypowiadajcie się w komentarzach.

OCENA
4.25
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 1 =