Jaki sport wodny warto uprawiać?

Sport    
ocena

Asortyment sportów wodnych jest tak szeroki, że z pewnością znajdziemy coś dla siebie. Poniżej przedstawionych zostanie kilka propozycji.

Jaki sport wodny warto uprawiać?

sxc.hu

Przy wyborze dyscypliny dla siebie powinniśmy się kierować przede wszystkim swoim przygotowaniem fizycznym i, niestety w wielu przypadkach, budżetem. Najbardziej oczywistym wyborem będzie oczywiście pływanie, którego główną zaletą jest, że możemy uprawiać je zarówno na otwartych akwenach, jak i na basenie. Będzie to świetny wybór dla osób chcących zrzucić nieco zbędnych kilogramów, a ze względu na niewielkie obciążanie stawów, pływanie wskazane jest również dla osób otyłych, starszych i kobiet w ciąży. Walor intensywnego spalania kalorii będą mieć również takie energetyczne dyscypliny jak wioślarstwo czy kajakarstwo. Tu już niestety na przeszkodzie mogą stanąć nam wymogi sprzętowe oraz dostępność odpowiednich lokalizacji, ale te mają to do siebie, że z reguły umożliwiają nam wypożyczenie sprzętu, co wyklucza ewentualny problem finansów.

Jeśli w sporcie szukamy przede wszystkim adrenaliny, możemy postawić na jeden z wodnych sportów ekstremalnych. Wśród nich ogromną popularnością cieszy się jazda na nartach wodnych. Uprawiana najczęściej na morzach lub jeziorach polega na jeździe na nartach, w trakcie której jesteśmy ciągnięci przez motorówkę.

Inną popularną dyscypliną z tej grupy jest rafting. Polega on na spływaniu górską rzeką o szybkim i rwącym nurcie na pontonie, z reguły w kilka osób. Jeśli do walki z nurtem ruszymy w zdecydowanie mniejszym i zwrotniejszym kajaku, będziemy mieć już do czynienia z kajakarstwem górskim. Możemy spróbować również canyoningu, który łączy w sobie elementy pieszej wędrówki, wspinaczki i pływania. Windsurfing - pływanie na desce surfingowej napędzanej przez umocowany na niej żagiel będzie równie ciekawym rozwiązaniem. W przypadku tych sportów będziemy się musieli liczyć z koniecznością sporych nakładów finansowych.

UWAGA!

W przypadku, kiedy sport nad wodą traktujemy raczej jako zabawę i rekreację, możemy zdecydować się na wypożyczenie roweru wodnego, a w sezonie zimowym – wodny aerobik (który będzie również świetnym sposobem na zgubienie dodatkowych kilogramów). Jeśli poczujemy w sobie żyłkę rywalizacji drużynowej, zawsze pozostaje nam piłka wodna, ale jej w pełni profesjonalna odmiana wymaga jednak sporych umiejętności i kondycji fizycznej. Dla osób nieprzepadających za wysiłkiem fizycznym zawsze pozostaje wędkarstwo, które niektórzy również wliczają w poczet sportów wodnych.

Upatrzyliście już sobie jakiś sport wodny? Który? Dajcie znać!

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 4 =

Kajaki są super. Uważam, że nie jest trudno się ich nauczyć, a do tego jest wiele frajdy i zabawy, wiem to dzięki Turystyka Wodniak Krutyń

~ Edyta2 / 2017-11-16 22:42:58
oceń komentarz: (0) (0)