Sporty letnie

Sport    
ocena

Jeżeli zastanawiacie się, jak intensywnie spędzić lato, rozważcie sporty związane z wodą. Wymagają one sprawności fizycznej, a jednocześnie zmuszą do przebywania na świeżym powietrzu.

Sporty letnie

sxc.hu

Żaglowanie

Jeżeli lubicie jeziora, z pewnością nie odmówicie sobie wypadu pod żagle. Najlepiej jest wyjechać w gronie własnych znajomych. Wystarczy, że jedna osoba będzie miała patent żeglarski, a z czystym sumieniem możecie wypożyczyć wspólnie łódkę i cieszyć się wolnością. Kilkudniowy rejs z pewnością będzie niezapomnianym przeżyciem. Doskonałym rozwiązaniem jest również zorganizowana wycieczka. Zapomnijcie jednak o komforcie podróżowania. Początkowo możecie mieć problem z przyzwyczajeniem się do zabiegów, związanych z toaletą oraz spania w kabinie. Z czasem jednak przekonacie się, że nie ma nic przyjemniejszego, niż wiatr we włosach.

Kajakarstwo

Kajakarstwo jest szczególnym rodzajem sportu. W kajaku znajdujecie się tak blisko wody, że macie ją na wyciągnięcie dłoni. Kształt i wielkość kajaka sprawia, że możecie dopłynąć nawet do najbardziej niedostępnych miejsc. Łódka jest na tyle lekka, że bez problemu są w stanie udźwignąć ją dwie osoby. Mało tego, podniesienie dobrego kajaku z ekwipunkiem nie powinno stanowić dla Was żadnego problemu. Kiedyś wiosła do kajaku były ciężkie, drewniane. Obecnie zastąpiono je lekkimi, plastykowymi wiosłami, które w mniejszym stopniu obciążają mięśnie, dzięki czemu możecie pozwolić sobie na dłuższe wyprawy.

Nawet mało doświadczone osoby mogą śmiało zasiąść w kajaku. Wystarczy, będzie towarzyszyć im bardziej doświadczona osoba, która usiądzie z tyłu – to ona ma większą władzę w kajaku. Już po kilku minutach jesteście w stanie opanować ruchy. Grunt to synchronizacji. W przypadku pływania kajakiem praktyka czyni mistrza. Zacznijcie od pływania po jeziorach. Z czasem będziecie w stanie pozwolić sobie na prawdziwy spływ rzeką górską.

Windsurfing

Windsurfing, czyli pływanie na desce, to wspaniały i ekscytujący sport. Niestety hobby jest dość drogie. Na sam zakup odpowiedniego sprzętu i ubrania, które przypomina kostium płetwonurka, trzeba przeznaczyć kwotę rzędu kilku tysięcy złotych. Co może być jednak przyjemniejszego od surfowania po powierzchni morza? Deska, na której się stoi, wyposażona jest w żagiel, napędzany za pomocą wiatru. Największą trudność może sprawić Wam złapanie równowagi podczas odpływania od brzegu. Nie potrzebujecie łódki, która będzie Was holować. Jesteście w zupełności samowystarczalni. Przygodę z deską najlepiej zacząć od zapisania się do szkoły windsurfingu. Kursy windsurfingowe nie są drogie, a w ramach szkolenia macie zagwarantowany bezpłatny dostęp do profesjonalnego sprzętu. Gdy nabierzecie trochę wprawy, będziecie mogli pozwolić sobie na udział w regatach.

Jakie sporty najchętniej uprawiacie w lato? Wypowiadajcie się w komentarzach.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 1 =