Dzień Matki - pomysły na prezenty

Święta    
ocena

Dzień Matki to czas, w którym chcemy wyrazić naszą miłość, szacunek i wdzięczność. Obdarowując nasze mamy prezentami, chcemy im sprawić radość. Często jednak nie wiemy, czy powinniśmy wybrać coś praktycznego czy może piękną, efektowną ozdobę.

Dzień Matki - pomysły na prezenty

pixabay.com

W Dniu Matki liczy się przede wszystkim nasza pamięć, intencje oraz obecność przy mamach. Spędzając z nimi dzień sprawimy im największy prezent, szczególnie wówczas, gdy mieszkamy dosyć daleko, a nasze spotkania ograniczają się jedynie do świąt i ważniejszych uroczystości rodzinnych.

Kwiaty to zawsze doskonały prezent dla kobiety. Najlepiej kupić ulubiony gatunek, jeśli jednak mamy bardzo praktyczną mamę lepiej wybrać piękny kwiat doniczkowy, który nie zwiędnie po kilku dniach. Kupując praktyczne prezenty, takie jak kosz na owoce czy serwis do kawy, powinniśmy upewnić się, czy będą one wykorzystane. Jeśli jesteśmy zwolennikami ozdób powinniśmy zadbać o to, aby pasowały do wnętrza domu, w którym będą umieszczone. Takie prezenty są najbardziej ryzykowne, ponieważ mogą nie trafić w gusta obdarowanej osoby, warto zatem w sklepie zastrzec możliwość zwrotu lub wymiany danego przedmiotu.

Jeśli dysponujemy większymi funduszami i chcemy spędzić z mamą wyjątkowy czas, zabierzmy ją na weekend do spa. Takie babskie wypady cementują więzi, zaś specjalnie przygotowane promocyjne oferty dla mam i córek, nie uczynią wielkiego spustoszenia w portfelu. Propozycja ta, jest szczególnie ryzykowna w przypadku mam unikających zabiegów upiększających. Mogą zachęcić mamę do dbania o siebie i regularnego korzystania z usług kosmetyczki, wizażystki czy manikiurzystki, istnieje jednak ryzyko, że może ona uznać ten prezent za wyjątkowo nietrafiony.

Młodsze dzieci także mogą sprawić, że Dzień Mamy będzie wyjątkowy. Wszelkie wyręczanie w codziennych czynnościach jest mile widziane. Wieczorem zaś, możemy przygotować uroczystą kolację. Nie musi być wystawna, kolorowe kanapki oraz pyszna sałatka z pewnością będą wystarczające. Oczywiście, jeśli dysponujemy ponadprzeciętnymi zdolnościami kulinarnymi możemy upiec wspaniały tort lub ulubione ciasto mamy.

Macie jakieś inne ciekawe pomysły na prezent na Dzień Matki? Podzielcie się nimi w komentarzach.

OCENA
3.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 1 =