Gry, zabawy na Dzień Dziecka - przykłady

Święta    
ocena

Jak sama nazwa wskazuje Dzień Dziecka jest dla malucha dniem szczególnym., dlatego rodzice powinni pamiętać, aby razem ze swoją pociechą wyjątkowo go obchodzić. Niech dziecko czuje się w tym dniu najważniejsze, spełniajmy jego zachcianki (oczywiście te realne i bezpieczne) i po prostu bawmy się razem z nim, będąc w jego świecie!

Gry, zabawy na Dzień Dziecka - przykłady

morguefile.com

Koszulka „Super dziecka”

Na początku dnia stwórzmy razem z dzieckiem koszulkę specjalnie dla niego na ten wyjątkowy dzień. Zakupmy wcześniej farbę do barwienia tkanin i przygotujmy ją zgodnie z instrukcją. Białą, bawełnianą koszulkę skręcamy i zwijamy, po czym zawiązujemy materiał sznurkiem albo gumkami. Potem zanurzamy skręconą koszulkę w misce z barwnikiem i czekamy aż całkiem nasiąknie, wyjmujemy i płuczemy pod bieżącą wodą tak długo, aż przestanie plamić. Następnie rozwijamy koszulkę i czekamy aż wyschnie. Potem kolorowymi pisakami możemy napisać na koszulce „Super dziecko” a na odwrocie numer 1. Dzieci lubią być na pierwszym miejscu, to sprawia im ogromną radość. Możemy pisaki zastąpić np. kolorowymi cekinami i wyszyć napis. Potem pozwólmy dziecku, aby założyło swoją nową koszulkę i chodziło w niej przez cały dzień.

„Wspólna historia”

Siadamy z dzieckiem na dywanie, tworząc okrąg. Pozwólmy dziecku rozpocząć zabawę, niech wymyśli jakieś zdanie, które będzie kończyło stworzoną przez was historię. Jeżeli dziecko ma z tym trudności, pomóżcie mu poddając pomysł. Następnie kolejno wymyślamy zdania, które będą pasowały to wcześniejszych tworząc opowiadanie. Bawcie się swoją kreatywnością tak długo, aż nie wyczerpią się pomysły. Pamiętajcie, aby wasze opowiadanie tworzyło logiczną i spójną całość, kolejne zdania muszą pasować do końcowego.

„Wyścig rowerowy”

Dzień przed obchodzeniem Dnia Dziecka wymyślcie trasę, którą pokonacie na rowerach razem z dzieckiem. Nie może być zbyt trudna ani długa, wyścigi mają być wspaniałą zabawą a nie typową rywalizacją. Wyznaczona trasa nie powinna prowadzić w miejscu ruchliwym, najlepiej zorganizować ją w parku. Pamiętajcie o zapewnieniu bezpieczeństwa, aby każdy miał kask oraz butelkę wody. Oznaczcie kolorową kredą miejsce startu, strzałki wskazujące co kilka metrów, w którą stronę jechać, jak również metę. Dla zwycięzcy koniecznie zróbcie medal, którym udekorujecie jego szyję.

„Przyrządzenie wspólnego posiłku”

W Dzień Dziecka pozwólmy maluchowi na zjedzenie fantazyjnego posiłku, przygotowanego wspólnymi siłami. Odstąpmy od tradycyjnego obiadu w ten wyjątkowy dla malca dzień, niech to będzie dla niego prawdziwa niespodzianka. Pamiętajcie, aby wszyscy domownicy wzięli udział w przygotowaniach, a potem w jedzeniu. Możecie przygotować pizzę – gdy dziecko rzadko ją spożywa na pewno sprawi mu to ogromną radość, a przygotowana w domu z pewnością będzie zdrowsza i smaczniejsza niż zamówiona w lokalu. Pozwólmy dziecku na wykazanie się kreatywnością, niech wymyśli co mogłaby przedstawiać wasza pizza. Następnie ułóżcie składniki na cieście tak, aby powstał dany obrazek.

„Przeciąganie liny”

Zabawę najlepiej przeprowadzić na świeżym powietrzu, np. w ogrodzie. Nawet jeżeli rodzina nie jest liczna i siły nie mogą być równo podzielone, należy wypośrodkować szanse, np. tato jako osoba najsilniejsza po jednej stronie a mama z dzieckiem tworzą drugą drużynę. Ustawcie się do siebie twarzami, trzymając przeciwległe końce liny. Środek liny powinien być na środku, można w tym celu wbić, np. chorągiewkę, aby oznaczała granicę. Na sygnał „start” drużyny próbują się przeciągnąć nawzajem przez wyznaczony środek. Pamiętajmy, aby dla zwycięzców czekała jakaś smakowita nagroda.

zabawy w Dniu Dzieckamorguefile.com

„Album dnia”

Gdy dzień zacznie dobiegać końca spróbujcie zrobić album, upamiętniający wspólnie spędzone chwile. Fajnym pomysłem jest robienie zdjęć przez cały dzień, które potem wkleicie do zeszytu i razem będziecie opisywać spędzone razem chwile na pamiątkę. Pamiętajcie, aby zachować układ chronologiczny, a także by posługiwać się różnymi technikami tworząc „Album dnia”. Zabawa będzie świetnym zadaniem plastycznym dla waszej rodziny, możecie wykorzystać zarówno kredki, farby, plastelinę, wyklejanki i wiele innych form. Niech dziecko będzie pomysłodawcą, pozwólcie mu się wykazać kreatywnością.

UWAGA!

Rodzice powinni dbać, aby Dzień Dziecka był dla ich pociechy szczególny. Pamiętajcie, że wspólne spędzenie z dzieckiem dnia, będzie dla niego ważniejsze niż obsypanie go prezentami i pozostawienie samego. Zadbajcie o to, aby zorganizować dziecku wspólne spędzenie czasu poprzez zabawy z miłymi niespodziankami.

Macie inne pomysły na zabawy na Dzień Dziecka? Dajcie znać.

OCENA
1.50
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
4 + 1 =