Jak napisać list do Mikołaja?

Święta    
ocena

List do Świętego Mikołaja to obowiązkowa korespondencja każdego dziecka. Najważniejsze dla nadawcy jest to, aby był dobrze przemyślany i wyczerpujący. Jako, że adresatem jest bardzo ważna osobistość, dzieci zazwyczaj dbają nie tylko o zawartość, ale i wrażenia estetyczne.

 Jak napisać list do Mikołaja?

fot. Anita Szot

Malownicze zdobienia, kolorowy papier, starannie kreślone litery…gwarantują sukces. Czasem rzeczywistość okazuje się brutalna, ale pojawienie się pod poduszką prezentu spoza listy zaproponowanej w liście można wytłumaczyć pomyłką świętego, który przecież dostarcza prezenty dla wszystkich dzieci:)

Tradycja pisania listów zawierających spis wymarzonych prezentów jest powszechnie znana i uwielbiana przez dzieci w Europie i Stanach Zjednoczonych. Większość z nich pozostawia swoje listy na parapecie, jednak istnieje możliwość wysłania ich do baśniowej krainy w Laponii, gdzie Święty Mikołaj wraz z elfami, czyta je wszystkie.

A oto adresy:

Santa Claus, Arctic Circle,
96930 ROVANIEMI
FINLAND 

Julenissen’s Postkontor, Torget 4,
1440 DROBAK
NORWAY

Młodsze dzieci także mogą samodzielnie przygotować taki list, nawet jeśli nie potrafią pisać. Maluchy można zainspirować do namalowania lub narysowania tego, czego pragną najbardziej. Nawet jeśli z obrazka nie będzie można wiele odczytać, poproś dziecko, aby opisało ci jego treść i w ten sposób zdobędziesz pomysły na prezent. Własnoręcznie wykonana ilustracja dostarczy najmłodszym wiele radości i zadowolenia z wykonanej pracy, a Tobie ułatwi zakupy.

Uczniowie wykorzystają umiejętność kaligrafii, ale mogą poprosić rodzica o pomoc w czysto formalnych kwestiach. Dlatego:

1) wyjaśnij, że na początku korespondencji powinno znajdować się powitanie np. Drogi Święty Mikołaju;
2) w pierwszym akapicie warto umieścić adnotację o tym, że nadawca był grzeczny przez cały rok, mimo tego, że Mikołaj wie o tym doskonale?;
3) teraz kolej na przedstawienie prośby, nie należy zapomnieć o zwrocie grzecznościowym proszę. W pierwszej kolejności wymienia się to na czym zależy dziecku najbardziej;
4) miło jest wspomnieć o młodszym rodzeństwie lub innych członkach rodziny i ich potrzebach;
5) list kończy się podziękowaniem, pozdrowieniem i własnoręcznym podpisem.

UWAGA!

Warto pamiętać, iż każdy upominek, nawet taki, którego brak na liście z życzeniami, dostarczy wiele radości, jeśli będzie podarowany z miłością.

O co prosiliście świętego Mikołaja w listach? Czy często otrzymywaliście to, o czym marzyliście?

OCENA
4.80
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 4 =