Jak się przygotować na Sylwestra?

Święta    
ocena

Ostatnia noc roku to szczególne wydarzenie w kalendarzu, które jest okazją do hucznych zabaw w otoczeniu znajomych i przyjaciół. Bardziej od miejsca liczy się doborowe towarzystwo, dlatego też nawet spontanicznie zaimprowizowana zabawa może okazać się imprezą życia. Ci z nas, którzy wolą powitać Nowy Rok na uroczystym balu, odpowiednio wcześniej muszą zająć się przygotowaniami. Podpowiadamy jak to zorganizować, żeby zdążyć na czas.

Jak się przygotować na Sylwestra?

fot. Anita Szot

Kiedy już zbierzesz paczkę znajomych, zasadniczą sprawą jest wybór miejsca balu. Od tego bowiem zależy obowiązujący strój. Wyjątkowo ekskluzywne imprezy wymagają odpowiedniej oprawy, czyli sukien wieczorowych, natomiast w bardziej kameralnych wnętrzach, stroje koktajlowe będą idealnie pasować. Wyjątkiem jest bal przebierańców, który wymaga specjalnego przebrania. Wypożycz go z teatralnej wypożyczalni lub wykonaj samodzielnie, łącząc elementy garderoby dostępne w szafie.

Wybór kreacji sylwestrowej spędza sen z powiek niejednej kobiecie, dlatego trzeba wyruszyć na poszukiwania kilka tygodni wcześniej. Pamiętaj, że grudzień to okres wzmożonych przygotowań do świąt Bożego Narodzenia, dlatego też może zabraknąć Ci czasu na buszowanie po sklepach w poszukiwaniu sukienki.

Jeśli znajdziesz wymarzony strój, nie bierz rozmiaru mniejszego niż obecny, z nadzieją, że do sylwestra zdążysz zrzucić kilka kilogramów. Suto zastawione stoły świąteczne kuszą  aromatami, a świąteczne biesiadowanie z rodziną to nie najlepszy moment na drakońską dietę. Dobrze dopasowana sukienka o odpowiednim dla Twojej sylwetki kształcie, sprawi, że poczujesz się wyjątkowo w tę magiczna noc.

Teraz czas na przygotowanie skóry ciała i cery. Peelingi, zabiegi oczyszczające i nawilżające zacznij stosować wcześniej, a dzięki temu na balu Twoja skóra będzie rozpromieniona i aksamitna. Jeśli nie chcesz samodzielnie eksperymentować z tymi zabiegami, poproś o pomoc koleżankę lub udaj się na konsultację do salonu kosmetycznego. Depilację pozostaw na kilka godzin przed wyjściem.

Do ubioru dobierz fryzurę i makijaż. Profesjonalne czesanie i wizaż to dodatkowy koszt. Sama możesz poeksperymentować z różnymi cieniami i kredkami, obserwując trendy w modzie. Pamiętaj, że najpiękniejszy makijaż będzie dopasowany do Twojej karnacji, nieprzesadzony i nieprzejaskrawiony. Zastosuj się do zasady, mówiącej o tym, że jeśli malujesz usta mocnym, wyrazistym kolorem, oczy podkreśl bardziej naturalnymi barwami i odwrotnie.

Przy uczesaniu skorzystaj z pomocy mamy, siostry czy przyjaciółki. Jednym z najmodniejszych uczesań tego sezonu jest artystyczny nieład. Efekt naturalnie rozwianych włosów jest dosyć trudny do osiągnięcia, ale być może ktoś z Twojego otoczenia wykaże umiejętności fryzjerskie.

Przy utrwalaniu fryzury nie stosuj zbyt dużych ilości lakieru. W tańcu, Twoje włosy nie będą się naturalnie układać i misterne upięcie będzie wyglądać jak hełm.

Kiedy przygotujesz już kreację, zrobisz makijaż i fryzurę, pozostaje Ci tylko wziąć pod rękę partnera i wyruszyć na bal. Im bardziej naturalnie będziesz wyglądać, tym swobodniej poczujesz się w trakcie szampańskiej zabawy.

Jak zazwyczaj spędzacie Sylwestra? Ile czasu spędzacie na przygotowania?

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 1 =