Jak spędzić Dzień Ojca?

Święta    
ocena

Dzień Ojca to święto dość młode. W Polsce obchodzone jest od 1965 roku, a pomysł na taki właśnie dzień zrodził się w Stanach Zjednoczonych w 1910 roku. Obchodzi go wiele państw, ale w innym terminie niż nasz. Najważniejsze jest jednak przesłanie święta, czyli podziękowanie ojcom i okazanie im szacunku.

Jak spędzić Dzień Ojca?

photoxpress.com

Dzień Ojca powiennien być przede wszystkim przyjemny dla samego zainteresowanego. Ojcowie na pewno ucieszą się z życzeń, drobnych upominków i pamięci o nich, ale dodatkowo możemy sprawić im niespodziankę i zrobić wszystko, by dzień ten był innych od pozostałych. Przygotowania do święta powinniśmy zacząć od ustalenia na co nasz tata ma ochotę. W tej kwestii możem pomóc mama, która jak wiadomo wie najwięcej. Jeśli ojcowie tego dnia chcą oddać się wyłącznie przyjemnościom pomóżmy im w tym. Chcą jechać i wędkować. Zaoferujmy, że zawieziemy ich nad jezioro. Chcą jechać na mecz. Sprawdźmy wcześniej kto i gdzie gra, i zorganizujmy bilety.

Przy pomocy mamy możemy przygotować prawdziwą niespodziankę. Podstępnie możemy wywieźć go w jakieś miłe miejsce, choć on był przekonany, że jedzie załatwiać ważne sprawy rodzinne. Coraz częście zdarza się także, że nie mamy czasu, by tego dnia być w domu. Może właśnie postarajmy się spędzić go z rodzicami. Ojcom będzie na pewno miło kiedy zobaczą wszystkie dzieci w domu. Z takiej okazji można zorganizować rodzinnego grilla i ogrodowe przyjęcie. Jeśli nie mamy takich możliwości postarajmy się wyjechać za miasto na mały piknik. Możemy też wyjść na miasto i zjeść obiad w dobrej restauracji.

Możemy także zorganizować wspólne przyjęcie z przyjaciółmi ojca i jego rodzinami. Na pewno będzie wesoło, a przy okazji ojcowie spotkają się ze swoimi kolegami. Mozna także zrobić niespodziankę i zaprosić dawano niewidzianych kolegów taty. Panowie zrobią sobie wówczas typowo męskie święto. Zresztą Dzień Ojca na przykład w Niemczech jest teraz obchodzony jako Dzień Mężczyn. Możemy także zapytać ojców wprost, jak chcą spędzić ten dzień i zrobić wszystko żeby było przyjemnie. Może się przecież okazać, że tato marzy o wolnym dniu spędzonym z książką w fotelu, a ostatnią rzeczą o jakiej marzy to głośne przyjęcie. Jeśli chcę iść do kina, kupmy dwa bilety i wyślijmy na film razem z mamą.

UWAGA!

Nie zapominajmy także, że najważniejsze jest to, by złożyć ojcom życzenia. Możemy także wręczyć im niewielki upominek, na przykład koszulkę z napisem "Super tata".

Która opcja najbardziej się Wam podoba? A może macie inne propozycje/ pomysły? Podzielcie się nimi!

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
4 + 2 =